Panel sterowania blogiem
Kalendarz
 Styczeń 2022
Ni Pn Wt Sr Cz Pt So
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Szukaj we wpisach
Ostatnie wpisy
Do zobaczenia Efka![0]
Pracowity koniec roku.[0]
Dewastacja cmentarza w Trzcinicy[5]
Po długiej przerwie...[3]
A tak to się właśnie zaczęło ... cz. 5[7]
Blog www.kepnosocjum.pl
efkama Środa 29 Grudzień 2011 23:33
» A tak to się właśnie zaczęło ... cz.2
2009 rok …
Rok jak rok, w prywatnym życiu pewnie czynił jakąś różnicę ale dla nas, na socjum zmiana końcówki daty stała się niezauważalna.

Zarejestrowanych użytkowników przybywało z dnia na dzień a i "podglądaczy" z ukrycia również nie brakowało. Cieszyła nas każda nowo przybyła osoba a szczególnie ci, którzy z różnych przyczyn/powodów wyemigrowali z naszego powiatu. Ech ... jakże serce się radowało gdy to właśnie nasi "na wygnaniu" z rozrzewnieniem komentowali stare fotki odnajdując w nich twarze swoich bliskich, miejsca ich zabaw czy pracy. Chyba najbardziej zaskoczył nas Pan Engelbert Witek. Obecnie obywatel Niemiec, który urodził się w Bierzowie k. Kobylej Góry. Ileż on nam cieka... [więcej]

efkama Środa 29 Grudzień 2011 18:20
» A tak to właśnie się zaczęło ...
Tak to już jest, że z końcem roku człeka nachodzą jakieś wspomnienia. Jak minął stary rok ? Czy można go zaliczyć do tych, które z dumą będzie się wspominać ? Czy aby na pewno zrobiłem/am wszystko to co zaplanowałem/am ?
Dobrze jeśli można zadumać się i z lubością spojrzeć wstecz. Wrócić do zdarzeń, które na naszych twarzach wywoływały uśmiech.
W życiu socjumowiczów to już są wspomnienia nie tylko kończącego się roku. Wspominamy NAS od początków naszego istnienia i patrzymy w przyszłość nie dzieląc czasu na kolejne lata tylko pchamy się z łokciami do przodu jakby nam miało zabraknąć czasu na nasze kolejne plany usmiech [więcej]

wiedzma-margo Poniedziałek 1 Listopad 2011 21:37
» Nasze przemówienie na 1 listopada - Nabożeństwo Ekumeniczne
Jest to przemówienie odczytane przez Kasiami przed kaplicą von Borcke podczas Nabożeństwa Ekumenicznego 1 listopada 2011, mojego i kempena autorstwa:

"Ale nie depczcie przeszłości ołtarzy,
Choć macie sami doskonalsze wznieść;
Na nich się jeszcze święty ogień żarzy,
I miłość ludzka stoi tam na straży,
I wy winniście im cześć!
(Adam Asnyk)

Już trzeci raz spotykamy się na cmentarzu Ewangelicko-Augsburskim w Kępnie by wspólnie pomodlić się za wszystkich Kępnian, którzy odeszli, niezależnie od ich wyznania. Nasze Stowarzyszenie Socjum „Kępno i Okolice” sprząta ten cmentarz od 2009 roku. Zbieramy śmieci, stawiamy przewrócone nagrobki, remontujemy pomniki. Szczególną t... [więcej]

wiedzma-margo Środa 27 Październik 2011 23:58
» Spotkanie na Styku Kultur Religii i Czasów i Wystawa na 100-lecie kościoła p.w. św. Marcina w Kępnie


Minęły już prawie dwa tygodnie, a mi brakuje i czasu i weny. Obowiązek obowiązkiem jest i blog musi posiadać tekst. No to do dzieła!
Nasze przygotowania do Spotkania Na Styku Kultur Religii i Czasów zaczęły się tak naprawdę rok temu. Zachęceni sukcesem pierwszego Spotkania, ciekawymi prelekcjami księdza Cieślara i Mirka Łapy oraz cudownym koncertem zespołu Hagada, postanowiliśmy, że musimy to powtórzyć. Napisaliśmy więc wniosek o dotację do Urzędu Miasta i Gminy w Kępnie – i udało się!
Już przed pierwszym Spotkaniem myśleliśmy o tym, by zaprosić Rzeszów Klezmer Band. Antyczek słyszał ich... [więcej]

wiedzma-margo Poniedziałek 11 Październik 2011 20:16
» Wspomnienie rajdu17 września odbył się pierwszy socjumowy rajd rowerowy i to rajd nie byle jaki, bo jechaliśmy wytyczonym przez Stowarzyszenie „Socjum Kępno i Okolice” szlakiem.
Nie będę już pisała dzięki komu to się udało bo o tym pewnie czytaliście już w podziękowaniach . Opowiem tylko jak było.
Część z nas wyruszyła z Kępna już przed ósmą. Na tą godzinę miały dojechać na start w Drożkach nasze rowery, które dzień wcześniej przekazaliśmy naszemu socjumowiczowi Mateuszowi. Na po... [więcej]

wiedzma-margo Środa 8 Wrzesień 2011 22:32
» Co się dzieje? Czy to sezon ogórkowy?
Dawno nie pisałam co u socjumowiczów słychać. Można powiedzieć, że to przez wakacje, że sezon ogórkowy. Może i tak – ale nie do końca.
22 sierpnia podczas akcji na Cmentarzu Ewangelicko-Augsburskim w Kępnie pomalowaliśmy postawiony w ubiegłym roku krzyż. Przypomnę, że pojawił się na cmenatrzu dzięki darowiznom socjumowiczów i wsparciu społeczności ewangelickiej. Parafia Ewangelicko-Augsburska ufundowała figurę Chrystusa. Kempen sporo się najeździł by załatwić go najtaniej jak się da, a chłopakom, którzy go stawiali prawie kręgosłupy pękły. Tu można obejrzeć sobie tę akcję.

Przez to, że drewno nie było zupełnie such... [więcej]

wiedzma-margo Czwartek 22 Lipiec 2011 19:31
» Cmentarz Ewangelicko-Augsburski w Kępnie
W ubiegłą sobotę, 16 lipca 2011r., ponownie spotkaliśmy się na cmentarzu EA w Kępnie. Powyrywaliśmy zielsko, pograbiliśmy, posklejaliśmy nagrobki. Pracujemy tam już od 2009r. Napiszę trochę o tym, co tam zrobiliśmy.
Podczas pierwszych akcji głównie zajmowaliśmy się zbieraniem śmieci. Cmentarz Ewangelicki w Kępnie, pomimo tego, że nadal jest cmentarzem grzebalnym, od wielu lat uchodził za miejsce dzikie – wyzwalał też w ludziach dosyć zwierzęce instynkty. Pomijając śmieci wyrzucane z cmentarza katolickiego (nadal jest niestety normą wyrzucanie pustych zniczy, starych kwiatów i gruzu) i ogródków działkowych (głównie pamiątki po grillowaniu... [więcej]

©
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Monografia Kępna z 1815

Czytaj publikację


bądź pobierz książkę
(ok. 35MB)
Panel sterowania blogiem
Kalendarz
 Styczeń 2022
Ni Pn Wt Sr Cz Pt So
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Szukaj we wpisach
Ostatnie wpisy
Do zobaczenia Efka![0]
Pracowity koniec roku.[0]
Dewastacja cmentarza w Trzcinicy[5]
Po długiej przerwie...[3]
A tak to się właśnie zaczęło ... cz. 5[7]
Kalendarz
Dzisiaj: Więcej...:
Złap nas w sieci NK  FB  BL  TVN24
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Cmentarz Trzcinica
· Cmentarz- Parafia Rz...
· polonistka lata 1971...
· prezent dla mamy
· Wspomnienia o Drożkach
· Niemieckie nazwy mie...
· Czy są te groby?
· Proboszczowie parafi...

Losowe tematy
· Myjomice.
· 19-ty wiek w Kępnie.
· by dxdan - Ostatnie...
· samolot z czasów II...
· "WARSZYC"
Najwyżej oceniane zdjęcie
Brak głosów w tym miesiącu
33,404,811 unikalne wizyty