Zofia, dzięki! Ponawiam jednak pytanie: co mogło znajdować się przed wojną na terenach obecnych działek, na południe od parku, wdłuż torów. Czy w czasie wojny mogło tam obozować wojsko (w 1939)? Jak wspomniałem wcześniej, znajdowałem na tym terenie wiele łusek od pocisków karabinowych.
myślę, że to wzgórze na środku zdjęcia z dwoma "słupami elektrycznymi" jest przecięte na środku przez wąwóz Kolei Rychtalskiej. Tylko wtedy powinno być widać stodołę Pana Nowaka.
PanieRysiu, ul. Wolności ma kształt trzech boków prostokąta, którego jednym z dłuższych boków od wschodu jest ul. Sikorskiego. Pisząc "za ul. Wolności" byłam nieprecyzyjna. Powinnam napisać "za południowym odcinkiem ul. Wolności, tam gdzie teraz jest ten fragment ul. Spółdzielczej, który jest przedłużeniem na zachód ul. Wiosny Ludów". Zdjęcie pokazuje "widok na południe" dokładnie za najdalej na zachód wysuniętą częścią bloku, stojącego przy ul. Wolności. Pan zrozumiał, że wskazuję na zachodni odcinek ul. Wolności.
Sam mam tam działkę i zawsze mnie ciekawiło, co na tym terenie było kiedyś. Jednak jakoś do tej pory nie dowiedziałem się niczego. Z fotki wynika, iż w 1956 było tam coś, co wygląda na jakieś skrzyżowanie ogrodu i pola. Czy wiadomo, w którym dokładnie miejscu tę fotografię wykonano?
W którejś z książek o Kępnie wyczytałem, że przed wojną były tam tereny bractwa kurkowego, albo "Sokoła" (o ile dobrze pamiętam). To by się może nawet zgadzało, bo na swym ogródku wykopałem swego czasu kilka łusek i nawet jeden pocisk od Mausera.
Czy ktoś zna historię terenów, na których położone są obecnie ogródki działkowe ciągnące się wzdłuż torów, od parku do wiaduktu obok cmentarza?