Panel sterowania blogiem
Kalendarz
 Październik 2019
Ni Pn Wt Sr Cz Pt So
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Szukaj we wpisach
Ostatnie wpisy
Pracowity koniec roku.[0]
Dewastacja cmentarza w Trzcinicy[5]
Po długiej przerwie...[3]
A tak to się właśnie zaczęło ... cz. 5[7]
A tak to się właśnie zaczęło ... cz.4[6]
Blog www.kepnosocjum.pl
wiedzma-margo Czwartek 12 Grudzień 2014 10:14
» Pracowity koniec roku.
Kończy się 2014 rok, a my, zamiast zabierać się do podsumowań, pracujemy jak mróweczki. Czeka nas wiele ciekawych imprez. Już dzisiaj, tj. 12 grudnia 2014r. w Szkole Podstawowej w Hanulinie organizujemy bardzo nietypową grę planszową dla gimnazjalistów. Poruszając się po przestrzennej planszy, będą walczyli o punkty, a zwycięstwo będzie słodkie. Jak zawsze przyświeca nam idea, że nauka lokalnej historii i poznawanie miejscowej kultury może być ciekawą i pasjonującą przygodą. Do gry zgłosiły się wszystkie gimnazja Gminy Kępno - a jak będzie, pewnie napiszemy. Dodam jeszcze, że nagrodami w tym konkursie są bardzo atrakcyjne planszówki. Mamy nadzieję obudzić w młodych ludziach kolejną pasję i odciągnąć ich od komputera.
... [więcej]

Seba Niedziela 29 Kwiecień 2013 11:20
» Dewastacja cmentarza w Trzcinicy
Od kilku lat zajmujemy się między innymi starymi, zabytkowymi miejscami spoczynku dawnych mieszkańców naszego regionu, w tym również od czterech lat opiekujemy się cmentarzem Ewangelicko-Augsburskim w Trzcinicy (pow. Kępiński).
Tamtejsza społeczność lokalna była nam bardzo przychylna. Wójt Gminy Trzcinica zawsze udostępniał nam ludzi do pomocy. Dzięki nim zwalczyliśmy największe chaszcze. Zawsze też odwiedzał nas na akcjach. Atmosfera w Trzcinicy była zawsze bardzo przychylna. Myślę, że dla wielu ludzi to jest szok, że to stało się właśnie u nich. Tym bardziej, że dwa lata temu wandale uaktywnili się na cmentarzu katolickim.

Przez te kilka lat po wielu godzinach pracy wolontariuszy, kilkuset złotych włożonych ... [więcej]

wiedzma-margo Wtorek 10 Październik 2012 18:43
» Po długiej przerwie...
Ostatnio dużo czasu siedzę i medytuję. Ćwiczę się w anielskiej cierpliwości podczas gdy mój syn z nieznacznie wystawionym czubeczkiem jęzorem mozolnie kreśli literki wydając przy tym nieartykułowane dźwięki. Mam przez to czas – więc wróciłam do tradycji naszego socjumbloga.
Co się wydarzyło do tej pory? W styczniu dostaliśmy dotację z Urzędu Miasta i Gminy Kępno, zabraliśmy się więc do pracy.
Od kwietnia ruszyły prace na cmentarzach ewangelickich. Zaczęliśmy od naszego cmentarza w Kępnie. Robimy może rzeczy małe: grabimy liście, sprzątamy, wycinamy gałęzie – ale efekt jest. Udało nam się rozpocząć przygotowania do rekonstrukcji ogrodzenia – zebraliśmy cegły i oczyściliśmy tren przy zdemolowanym ogrod... [więcej]

efkama Wtorek 18 Styczeń 2012 6:27
» A tak to się właśnie zaczęło ... cz. 5
Nie zawsze było słodko … i jak w każdej normalnej rodzinie zdarzały się też i zwady. Głównie wynikało to z szeroko rozumianego "dobra" strony oraz kierunków naszych działań, które to nie każdemu przypadły do gustu nie zgadzając się z większością . Pewnie, że przykrym było, że osoby, z którymi wcześniej można było "konie kraść" i wydawały się godnymi zaufania kompanami naszych wielu wspólnych akcji odwróciły się od naszej grupy ale … jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodził więc zgodnie z tym przysłowiem działamy dalej nie oglądając się wstecz usmiech Ludzie przychodzą i odchodzą i tak pewnie zawsze już będzie. ... [więcej]

efkama Wtorek 4 Styczeń 2012 12:01
» A tak to się właśnie zaczęło ... cz.4
2009 rok zaowocował nam również w imprezy ślubne naszych użytkowników usmiech W lipcu w związek małżeński wstąpili kas88 i Przemek a zaledwie dwa miesiące później na ślubnym kobiercu stanęli Madzik z Ryczynem. Z obu związków na świat przyszły śliczne dzieciątka tj Tymek i Hania. Teraz czekamy na kolejne socjumowe śluby, a że młodzieży u nas dość sporo to pewnie jeszcze niejedno weselicho przed nami jak i oczekiwanie na przyjście na świat kolejnych potomków.
Nie sposób również nie wspomnieć o stawianiu kamieni granicznych dawnej granicy reliktow... [więcej]

efkama Piątek 31 Grudzień 2011 14:02
» A tak to się właśnie zaczęło ... cz.3
Przyznaję się. Skłamałam . Przeczytałam poprzednie wpisy i jestem winna sprostowanie. Socjumowicze jednak liczą lata. Z tą tylko różnicą, że MY kończymy i zaczynamy kolejny rok 1 czerwca usmiech To jest właśnie data powstania naszej strony.

W 2009 roku (czyli naszym pierwszym roczku istnienia) już wczesną wiosną zaczęliśmy się zastanawiać nad zalegalizowaniem naszej działalności. A może by tak się "stowarzyszyć" ? Może w ten sposób będziemy mogli zdobyć jakieś pieniądze na naszą działalność ? Dotychczas robiliśmy tzw "ściepki" na niezbędne materiały do klejenia uszkodzonych tablic i nagrobków czy narzędzia. Zresztą tak jest ... [więcej]

efkama Środa 29 Grudzień 2011 23:33
» A tak to się właśnie zaczęło ... cz.2
2009 rok …
Rok jak rok, w prywatnym życiu pewnie czynił jakąś różnicę ale dla nas, na socjum zmiana końcówki daty stała się niezauważalna.

Zarejestrowanych użytkowników przybywało z dnia na dzień a i "podglądaczy" z ukrycia również nie brakowało. Cieszyła nas każda nowo przybyła osoba a szczególnie ci, którzy z różnych przyczyn/powodów wyemigrowali z naszego powiatu. Ech ... jakże serce się radowało gdy to właśnie nasi "na wygnaniu" z rozrzewnieniem komentowali stare fotki odnajdując w nich twarze swoich bliskich, miejsca ich zabaw czy pracy. Chyba najbardziej zaskoczył nas Pan Engelbert Witek. Obecnie obywatel Niemiec, który urodził się w Bierzowie k. Kobylej Góry. Ileż on nam cieka... [więcej]

©
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ankieta
Czy Kopiec im. Józefa Piłsudskiego powinien zostać w Kępnie odbudowany:

Tak
Tak
45% [28 głosów]

Tak, ale patron powinien być inny, związany z Wielkopolską
Tak, ale patron powinien być inny, związany z Wielkopolską
19% [12 głosów]

Nie
Nie
35% [22 głosów]

Ogółem głosów: 62
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 25/12/2018 11:03

Archiwum ankiet
Panel sterowania blogiem
Kalendarz
 Październik 2019
Ni Pn Wt Sr Cz Pt So
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Szukaj we wpisach
Ostatnie wpisy
Pracowity koniec roku.[0]
Dewastacja cmentarza w Trzcinicy[5]
Po długiej przerwie...[3]
A tak to się właśnie zaczęło ... cz. 5[7]
A tak to się właśnie zaczęło ... cz.4[6]
Kalendarz

Brak wydarzeń.

Złap nas w sieci NK  FB  BL  TVN24
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Laski, rodzina Seife...
· Internet w Perzowie
· Prezent dla taty
· Kronika Szkoły w Cze...
· Wrak
· Myjomice
· GWARA WIELKOPOLSKA
· Kępno.Historia.

Losowe tematy
· Remiszówka.
· JEŚLI SPACER PO KĘP...
· Książenice
· Historia Mnichowic
· Herb i flaga gminy ...
Najwyżej oceniane zdjęcie
Zdjęcie miesiąca Październik
Rynek
Liczba ocen: 1
Punktów: 5
Archiwum
25,123,813 unikalne wizyty