Zobacz temat
www.kepnosocjum.pl :: Kępno i okolice :: POSZUKIWANIA
 Drukuj temat
Rodzina Sobiech i Nerger
weronikan
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 05-02-2021 17:27
Postów: 2
Data rejestracji: 05.02.21

Moi Drodzy,

z racji prób odtworzenia drzewa genealogicznego ze strony mamy poszukuję przodków, którzy w latach 20. XX wieku przebywali/mieszkali w Kępnie lub okolicach.

Niestety nie dysponuję dużą liczbą informacji, ale może ktoś coś skojarzy i będzie w stanie podać mi coś więcej. A mianowicie w Kępnie na pewno urodziła się moja babcia Mirosława Sobiech (05.06.1923), jej rodzicami byli Jan Sobiech oraz Maria Sobiech (z domu Nerger). Nie wiem niestety, ile lat w Kępnie przebywała moja babcia, bo z tego co mi wiadomo część swojego dzieciństwa spędziła w domu dziecka, ale jej zdjęcie komunijne wykonano jeszcze w studiu u Jana Nawrockiego, którego siedziba znajdowała się w Kępnie.

Czy ktoś kojarzy osoby o nazwiskach Sobiech lub Nerger, zamieszkałe w tamtym okresie w Kępnie lub okolicach?

Za każdą odpowiedź będę bardzo wdzięczna.
 
madzik83
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 06-02-2021 17:51
Postów: 9
Data rejestracji: 16.09.10

Witam serdecznie!
Proponuję skorzystać ze strony projektu BASIA Wielkopolskiego Towarzystwa Genealogicznego "Gniazdo".

Tak na szybko zrobiłam mały "research" i nazwisko "Nerger" występuje zarówno w Kępnie, Baranowie jak i Ostrzeszowie.

Jeżeli masz więcej informacji to napisz do mnie na priv - spróbuję pomóc.
 
weronikan
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 06-02-2021 19:16
Postów: 2
Data rejestracji: 05.02.21

O, dziękuję bardzo. Nie znałam tej strony, teraz na szybko tam zajrzałam i myślę, że może to być dobry punkt zaczepienia. Czekam aktualnie na zupełny odpis aktu urodzenia babci i wtedy uda mi się na pewno zweryfikować, czy któraś z podanych na stronie osób, była z nią powiązana. Ale jeszcze raz bardzo dziękuję!
 
werka90
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 06-04-2021 14:33
Postów: 5
Data rejestracji: 02.04.21

na pewno warto pogrzebać w dokumentach kościelnych i aktach miejskich jak urodzenie itd. Są też specjalne firmy specjalizujące się w odnajdywaniu korzeni, polecam skorzystać z pomocy usmiech
 
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Monografia Kępna z 1815

Czytaj publikację


bądź pobierz książkę
(ok. 35MB)
Do zobaczenia Efka![0]
Kalendarz

Brak wydarzeń.

Złap nas w sieci NK  FB  BL  TVN24
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Leczenie AMD
· Magnesy stolarskie?
· Części samochodowe?
· prezent dla mamy
· Czy miał ktoś proble...
· Prezent dla taty
· Kępno.Węzeł kolejowy.
· Friederike Kempner -...

Losowe tematy
· Architektura znacząca
· Przyczynek do histo...
· Raporcik..
· Prawa autorskie a "...
· Części samochodowe?
Najwyżej oceniane zdjęcie
Zdjęcie miesiąca Kwiecień
Kościół na Pólku widziany znad stawu Brzezisko
Liczba ocen: 1
Punktów: 5
Archiwum
44,407,412 unikalne wizyty