Zobacz temat
 Drukuj temat
Prawa autorskie a "Socjum"
Ryczyn
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 01-03-2009 22:11
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Przypominam, że kopiowanie i/lub publikowanie fotografii bez zgody autora jest kradzieżą.

Dobry zwyczaj (i prawo) nakazują aby podczas publikacji zdjęcia (lub innego dokumentu), którego nie jesteśmy autorem (bądź właścicielem), takowego autora bądź właściciela podpisać. Jeżeli nie jesteśmy w stanie ustalić autorstwa danego materiału KONIECZNE jest podanie źródła z którego zaczerpnęliśmy daną intelektualną, bądź co bądź WŁASNOŚĆ.

Posta tego skleciłem gdyż po raz trzeci dziś, podczas przeglądania "socjum", usłyszałem: "Ej!! To jest moje zdjęcie!!".

Z poważaniem
Łukasz

Poszukiwać, odkrywać, eksplorować, zdobywać.
 
Slawas
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 01-03-2009 22:13
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

A od kogo to usłyszałeś?
 
mikehopfen
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 01-03-2009 22:16
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Dlatego chciałbym aby każdy kto zobaczy swoje zdjęcie na stronie, niech napisze komentarz pod zdjęciem, to chyba nie takie trudne? Otrzymujemy masę zdjęć e-maliem bez podania autora. Jeżeli ktoś nie chce aby jego zdjęcie było tu umieszczone to żaden problem, wystarczy napisać, ale jak widać dla niektórych to zbyt trudneGrin

Edytowano 1raz, ostatnia edycja 2009-03-01 22:17:14


 
Ryczyn
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 01-03-2009 22:17
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Mam podać z imienia i nazwiska?

Poszukiwać, odkrywać, eksplorować, zdobywać.
 
Slawas
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 01-03-2009 22:19
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Ryczyn napisał/a:
Mam podać z imienia i nazwiska?

Pytałem bardziej w sensie czy od znajomego, kolegi, nie o nazwisko.
 
mikehopfen
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 01-03-2009 22:19
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Jeżeli autor tak chce to nie widzę problemu, odpowiednio je opiszemy
 
Ryczyn
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 01-03-2009 22:28
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Zaraz zaraz?
Jak to "otrzymujemy"? Jeśli autor chce to sam zamieszcza fotki. Chodzi o samowolne brutalne
kopiuj-wklej. Problem może się pojawić gdy fotografia zostanie opublikowana gdy autor tego nie chce.

I jest to apel do wszystkich zamieszczających fotografie a nie wycelowany w administratorów.

Dziś od kolegi z pracy usłyszłem, że: "to moje".

Poza tym im lepiej fotografia opisana tym większa jej wartość. Prawda?

Edytowano 1raz, ostatnia edycja 2009-03-01 22:29:18




Poszukiwać, odkrywać, eksplorować, zdobywać.
 
mikehopfen
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 01-03-2009 22:48
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Ryczyn napisał/a:
Zaraz zaraz?
Jak to "otrzymujemy"? Jeśli autor chce to sam zamieszcza fotki. Chodzi o samowolne brutalne
kopiuj-wklej. Problem może się pojawić gdy fotografia zostanie opublikowana gdy autor tego nie chce.

I jest to apel do wszystkich zamieszczających fotografie a nie wycelowany w administratorów.

Dziś od kolegi z pracy usłyszłem, że: "to moje".

Poza tym im lepiej fotografia opisana tym większa jej wartość. Prawda?


Otrzymujemy na e-mail, i nie wiem czy robił je ten kto je wysłał czy nie.... A resztę napisałem wyżej...w razie czego czekam na wpis w komentarzu pod danym zdjęciem...
 
Ryczyn
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 01-03-2009 23:14
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Otrzymujemy(-cie) zdjęcia na e-mail - napiszmy od kogo. Większość fotografii jest zamieszczana chyba indywidualnie przez użytkowników?

Wyżej Pan napisał: "Jeżeli autor tak chce to nie widzę problemu, odpowiednio je opiszemy"

A ja widzę problem bo zdjęcie zostało już zamieszczone-opublikowane.
I faktycznie nie jest problemem jego opisanie tylko publikacja.

Proszę mnie dobrze zrozumieć. Nie chcę nikogo atakować! Wierzę, że nie ma złych intencji w działaniach na forum. Chcę jednak zwrócić uwagę na ten problem.

Poszukiwać, odkrywać, eksplorować, zdobywać.
 
mikehopfen
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 01-03-2009 23:22
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Spoko ja szystko rozumiem. Jeżeli autorowi zdjęcia nie odpowiada że zdjęcie jest tu zamieszczone to nie widzę problemu żeby je usunąć. Co do tego od kogo mamy zdjęcia, mam je podpisać np. stokrotka23423@wp.pl ?? Trochę bezsensu. A że problemy będą z prawami autorskimi to zdawałem sobie sprawę od początku. Dlatego jeśli ktoś zauważy swoje zdjęcie na stronie, to przoszę o kontakt i zostanie odpowiednio opisane lub usunięte, i to wszystko. Temat uważam za zamknięty. Pozdrawiam
 
Ryczyn
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 01-03-2009 23:32
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Widać Pan nie rozumie! Problem leży po stronie zamieszczjacego nie autora!
Podpis np: "zdjęcie otrzymane od stokrotka23423@wp.pl" głupio wyglada. Ale nie jest bezsensu!

I bynajmniej temat nie jest zamknięty!
Pozdrawiam

Poszukiwać, odkrywać, eksplorować, zdobywać.
 
Madzik83
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 09-03-2009 22:27
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

apeluję do Sireny aby zdjęcia które zostały ściągnięte z innych stron m.in. ze strony internetowej Wrót Wielkopolski zostały podpisane, że pochodzą właśnie z tych stron!!

i bez celu podąża w miejsca przez człowieka wzgardzone....usmiech
 
Slawas
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 09-03-2009 22:29
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Madzik83 napisał/a:
apeluję do Sireny aby zdjęcia które zostały ściągnięte z innych stron m.in. ze strony internetowej Wrót Wielkopolski zostały podpisane, że pochodzą właśnie z tych stron!!


Madzik, ja już dałem sobie z tym spokój, nie chcą mnie słuchać. Ale może Ciebie posłuchają Wink
 
sirena32
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 09-03-2009 22:39
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Dzięki za cenne uwagi , przyrzekam to czynić , ale przeciez każdy może pod tymi zdjeciami dokonac odpowiednnigo podpisu.Jeszcze raz dziękuję i obiecuję poprawę !
 
efkama
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 09-03-2009 22:41
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

a nie pomyśleliście o tym, że co niektóre zdjęcia (nie wiem czy wszystkie) zostały nam poprostu podarowane ??? jak np z UG Baranów i te same fotki są na stronie Wrota Wielkopolski ! a w zasadzie to my nawet więcej mamy dzięki sirenie właśnie !!!
 
Slawas
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 09-03-2009 22:43
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

sirena32 napisał/a:
Dzięki za cenne uwagi , przyrzekam to czynić , ale przeciez każdy może pod tymi zdjeciami dokonac odpowiednnigo podpisu.Jeszcze raz dziękuję i obiecuję poprawę !

Ale przy przenoszeniu zdjęć podpisy giną
 
Slawas
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 09-03-2009 22:44
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

efkama napisał/a:
a nie pomyśleliście o tym, że co niektóre zdjęcia (nie wiem czy wszystkie) zostały nam poprostu podarowane ??? jak np z UG Baranów i te same fotki są na stronie Wrota Wielkopolski ! a w zasadzie to my nawet więcej mamy dzięki sirenie właśnie !!!


A stało by się coś, jak by było podpisane że dzięki uprzejmości, czy że podarowane? Zawsze to milej i chętniej ludzie coś dołożą. usmiech
 
Madzik83
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 09-03-2009 22:51
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Zdjęcia z Trzcinicy - zostały pościągane ze stron internetowych, autorki znam osobiście - nie są zadowolone, powiem dosadnie - są wściekłe że ich zdjęcia zostały podpisane jako zdjęcia innego autorstwa!
Sytuacja byłaby zupełnie inna gdyby widniał tam chocby napis zdjęcie pobrane ze strony www...
Podkreślam ze to nie jest atak - dobra rada!

i bez celu podąża w miejsca przez człowieka wzgardzone....usmiech
 
Madzik83
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 09-03-2009 22:51
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Zdjęcia z Trzcinicy - zostały pościągane ze stron internetowych, autorki znam osobiście - nie są zadowolone, powiem dosadnie - są wściekłe że ich zdjęcia zostały podpisane jako zdjęcia innego autorstwa!
Sytuacja byłaby zupełnie inna gdyby widniał tam chocby napis zdjęcie pobrane ze strony www...
Podkreślam ze to nie jest atak - dobra rada!

i bez celu podąża w miejsca przez człowieka wzgardzone....usmiech
 
efkama
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 09-03-2009 23:24
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Madzik możesz mi podać linki albo nr fotek o które chodzi ? uzupełnię opisy i będzie mam nadzieję ok !!! dodam, że strona w początkowej fazie w dużej mierze zaczęła istnieć dzięki takim ściągankom niestety ... ale dzięki temu jest i mam nadzieję będzie istnieć a człowiek się do końca życia uczy ;-)))
 
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Monografia Kępna z 1815

Czytaj publikację


bądź pobierz książkę
(ok. 35MB)
Do zobaczenia Efka![0]
Kalendarz

Brak wydarzeń.

Złap nas w sieci NK  FB  BL  TVN24
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Leczenie AMD
· Magnesy stolarskie?
· Części samochodowe?
· prezent dla mamy
· Czy miał ktoś proble...
· Prezent dla taty
· Kępno.Węzeł kolejowy.
· Friederike Kempner -...

Losowe tematy
· Problemy techniczne
· Historia szkoły pod...
· Historia Lasek
· Mikorzyn.
· Gimnazjum w Bralinie.
Najwyżej oceniane zdjęcie
Brak głosów w tym miesiącu
44,377,058 unikalne wizyty