Zobacz zdjęcie
Galerie -> RÓŻNE -> DOKUMENTY, MAPY I PUBLIKACJE -> Publikacje (wydawnictwa, rękopisy, broszury...) Poprzednie
"TROLLING" - "HEJT"
Kepno-socjum

"Trollowanie" (trolling) - "Hejt" (hate)

Cytaty z Wikipedii, definicje i szerokie opisy w załączonych linkach:

Trollowanie (ang. trolling) – antyspołeczne zachowanie charakterystyczne dla internetowych forów dyskusyjnych i mediów społecznościowych, polegające na zamieszczaniu kontrowersyjnych, napastliwych, często nieprawdziwych treści w celu zwrócenia na siebie uwagi albo sprowokowania, ośmieszenia lub obrażenia innych użytkowników. Osobę odpowiedzialną za publikowanie takich przekazów określa się jako „troll”.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie

Hejt:
Hejt, Hejt w internecie (ang. hate , pol. nienawiść) – zjawisko społeczne o charakterze poniżającym obserwowanym w środowisku Internetu (portale społecznościowe, komentarze pod artykułami w serwisach informacyjnych, komunikatory Internetowe etc..... Według słownika języka polskiego jest to obraźliwy i zwykle agresywny komentarz internetowy lub mówienie w sposób wrogi i agresywny na jakiś temat lub o jakiejś osobie.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Hejt


....

Ku Świadomości i refleksji - bez dalszych komentarzy.
Po zapoznaniu się z treścią w autorskich i szerokich opracowaniach Wikipedii, można ocenić, czy dotyczy także "KEPNOSOCJUM"
...
PS. układ strony prawidłowy....uprzejmie proszę nie regulować...

Dodane przez: Braliniak
  Ocena: Brak
Data: 27/06/2022 15:47   Komentarzy: 10
Wymiary: 2272 x 1704 pikseli   Liczba wyświetleń: 412
Rozmiar pliku: 487.86kB     
      
   
Komentarze
2324 #10 Braliniak 23/07/2022 11:49   
W odpowiedzi:
"pudrowanie" - majsterkowanie w tej sprawie nie da spodziewanych efektów w dobie hakerstwa, tutaj trzeba radykalnej i profesjonalnej przebudowy z gwarancją bezpieczeństwa dla "Kepnosocjum" i ochroną interesów "Użytkowników".
Póki tego nie będzie nie wzrośnie poziom "Kepnosocjum" z udziałem szerszej grupy aktywnych znawców, profesjonalistów i innych szanujących swoją godność i honor, a nie mających ochoty na wystawianie się na opinie trollom i hejterom ....
2484 #9 Janek 06/07/2022 21:14   
Moim zdaniem logowanie przez FB niewiele zmieni (oprócz utrudnień dla niektórych osób), gdyż trol założy sobie fikcyjne konto i dalej będzie trolował. Ja uważam, że w miarę skutecznym sposobem było by nie dyskutowanie z trolem, nie odpowiadanie na jego wpisy, totalne olanie. No ale to tylko moje zdanie a decyzja należy do admina.
33 #8 krzychu70 05/07/2022 19:12   
Czytam tę dyskusje i jest mi bardzo smutno, ze problem hejtu i trollingu dotknął też tę tak drogą mi wciąż stronę. Zaglądam tu dość regularnie, ale pewnie nie na tyle często, by wszystko zauważyć. Mam nadzieję, że uda się znaleźć jakieś rozwiązanie, by problemy tego rodzaju jeśli nie wyeliminować całkowicie, to chociażby zmarginalizować.
Zapewne logowanie się z poziomu FB mogłoby potencjalne problemy ukrócić. Ale... - i piszę to w swoim imieniu - mogłoby zarazem niektórych użytkowników Socjum wyeliminować: tych, którzy konta na FB nie mają bądź używać nie chcą. Nie jest to z mojej strony krytyka pomysłu, tylko zwrócenie uwagi na kwestię, która może się ewentualnie pojawić.
Tak czy owak chciałbym, by strona nadal działała, by pojawiali się tu nowi ludzie i nowe ciekawe materiały (sam mam jeszcze sporo do wrzucenia, tylko ten czas...). I by problemów było jak najmniej.
Serdecznie Was wszystkich pozdrawiam
Krzychu70, jeden z socjumowych weteranów usmiech
a w realu Krzysztof Królczyk z Poznania
6 #7 Dominik Makosch 05/07/2022 15:17   
Jestem realistą. Jak dla mnie, na początek wystarczyłoby to, co zrobiło Radio Sud u siebie na stronie. Tam się dopiero obrażano i można się było zalogować pod dowolnym pseudonimem w dowolnym czasie. Stąd (wiem to od innych, bo rzadko tam zaglądam) ktoś pod pseudonimem "Kempen" często tam pisał, ktoś się logował pod imieniem i nazwiskiem Savarego (wtajemniczeni wiedzą o kogo chodzi). Tak to wszystko trwało dopóki ludzie otrzymali jako jedyną możliwość komentowania z poziomu portalu Facebook. Oczywiście, nie rozwiązało to wszystkich problemów, tak, jak nie rozwiązałoby u nas, ale byłoby przejrzyściej. Przecież ja nawet w tym momencie nie wiem z kim dyskutuje pod tym zdjęciem.
2484 #6 Janek 01/07/2022 23:12   
Zgadzam się w pełni z tym, że hejterów i troli należy tępić ale do pewnych granic. Na przykład, to że ktoś ma odmienne zdanie na jakiś temat nie powinno być traktowane jako hejt bo może dojść do skrajności. Jak widać już i tak coraz mniej osób pisze coś a po zaostrzeniu regulaminu będzie jeszcze gorzej. O ile pod zdjęciami jeszcze się coś pojawi (z regóły pisane przez małą garstkę ciągle tych samych osób) to w dyskusjach zapanowała "susza totalna". Jestem za ograniczeniem hejtu ale musi to być zrobione rozważnie aby ni doprowadzić do "śmierci" tego portalu.
2324 #5 Braliniak 30/06/2022 22:51   
Tutaj zdecydowanie polecam konsultację prawną i informatyczną, bowiem to złożony problem:

- świadomość zagadnienia w regulaminie, z definicjami trollowania i hejtowania, innych agresji, złośliwości itp. negatywnych zjawisk, aby nie było wątpliwości, z powołaniem się na przepisy prawne,
- ponadto zróżnicowane sposoby szybkich reakcji, być może w programie....
- a także ochronę prawną uczestników, ubezpieczenie - być może konieczna jakaś składka ubezpieczeniowa ? - jak to jest w stowarzyszeniach, co spowoduje swojego rodzaju transparentność i zdyscyplinowanie ....
....
ponadto prowadzenie "Kepnosocjum" to zapewne spory wysiłek, nie wszyscy to rozumieją, nie wszyscy też rozumieją, jak duzy wkład pracy wnoszą użytkownicy swoimi opracowaniami, po wcześniejszych odszukaniach materiałów żródłowych, analizach i twórczości;
trudniej bowiem coś zbudować, niż zburzyć,

tyle na gorąco,

myślę, że są ludzie, którzy lepiej znają się na tym profesjonalnie i mogą nam pomóc.
6 #4 Dominik Makosch 30/06/2022 13:47   
Jakie nowe zasady ująłbyś w regulaminie?
2324 #3 Braliniak 30/06/2022 12:25   
Dzień dobry
Zjawisko trollowania i hejtowania nasila się w przestrzeni nas otaczającej, zatem proponuję "mocniejszy" regulamin "Kepnosocjum".
W moim odczuciu jest wielu chętnych do udziału w tym jakże interesującym, przepojonym historią i edukacją portalu dla obecnych pokoleń
i zapewne będzie podobnie w następnych pokoleniach Czytelników, nie tylko z Powiatu Kępno, ale także w kraju i za granicą, którzy
są zniechęceni do prezentacji swoich opracowań, czy komentarzy....w obawie przed uwikłaniem się w jakieś prawne historie....?
Kawa
z szacunkiem
Braliniak
8 #2 sirena32 28/06/2022 10:05   
kokok
6 #1 Dominik Makosch 27/06/2022 22:39   
Słuszna dygresja. W kontekście Socjum powiedziałbym, że są tutaj osoby trolujące i hejtujace celowo ( kto wie czy nie siądzące przed komputerem pod wpływem używek) oraz aspołeczni besserwiserzy nieświadomie zniechęcajacy innych do pracy.
Najbardziej żalosni to chyba jednak tacy (oby moja teza o ich istnieniu nie była prawdziwa), których po prostu krew zalewa, gdy z sukcesem walczysz o zachowanie chociażby skrawka historii naszej Małej Ojczyzny.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Monografia Kępna z 1815

Czytaj publikację


bądź pobierz książkę
(ok. 35MB)
Do zobaczenia Efka![0]
Kalendarz
Złap nas w sieci NK  FB  BL  TVN24
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Film o kompozytorze ...
· Historia Łęki Opatow...
· Niemieckie nazwy mie...
· Siemianice.
· Szkoła katolicka w D...
· Historia Rychtala
· Kościół w Trębaczowie
· Krzyżowniki.

Losowe tematy
· Kościół Ewangelicko...
· Uczestnicy Powstani...
· Namysłaki
· Społeczność tygodni...
· polonistka lata 197...
Najwyżej oceniane zdjęcie
Brak głosów w tym miesiącu
37,433,055 unikalne wizyty