Sala spółki budowlanej Strzecha lata międzywojenne.
Sala wcześniej należała do niemca Kahlerta, który miał tam też ogóród i kręgielnie. Odbywało się tam wiele zebrań i występów. W 1914r sale wykupiła polska spółka budowlana Strzecha za 80 000 marek. Od tego czasu lokal stał się bardzo popularny i tu koncentrowało się życie kulturalne. Była tam duża sala, kino na 150 osób a po przebudowie na 250. Mieściło się tam też Towarzystwo Czytelni Ludowych wraz z biblioteką. Dzisiaj budynek należy do Fabryki Ceramiki Budowlanej (FCB). [Piękna widokówka]