Z tego co pamiętam prace rozpoczęto w 1978. Oddano do użytku w 1983. W 1973 zaczęto projekt zbiornika. Pamiętam jak żołnierze budowali pomosty-dla nas dzieci była to nie lada atrakcja.
Wcześniej kąpaliśmy się na spiętrzeniu Meresznicy tzw. w Blewąsce (obecnie okolica tamy zalewy) To sobie powspominałem