Zobacz temat
 Drukuj temat
Turniej piłkarski ku chwale Powstańców Wielkopolskich
czarnogrecki
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 18-12-2014 13:52
Awatar

Postów: 5
Data rejestracji: 02.01.13

Witam serdecznie drodzy forumowicze!

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Jestem studentem Turystyki i Rekreacji (specjalność: rekreacja ruchowa i odnowa psychosomatyczna). W tym roku będę pisał pracę magisterską, temat: Wychowanie patriotyczne poprzez turystykę i rekreację. W związku z tym, pragnę zorganizować turniej piłkarski poświęcony tym, którzy wywalczyli dla nas wolność. Przy okazji, przeprowadzić ankiety, zbadać uczestników, itp. Jestem mieszkańcem Wielkiego Buczku i od początku powstania w Rychtalu Orlika i hali korzystam z tych obiektów, chodziłem również do gimnazjum w Rychtalu, więc bardzo dobrze znam osoby, które "prowadzą" rekreację w gminie Rychtal, a więc panów Mirosława Szydlika i Piotra Nasiadka. Przedstawiłem panom mój pomysł - rzecz jasna, z uśmiechem na ustach poparli go i obiecali pomoc. Turniej będzie skierowany dla uczniów gimnazjalnych. Termin to początek stycznia, z racji przerwy świątecznej (dokładną datę ustalimy jutro). No i teraz moja prośba do Was: chciałbym zaprosić kogoś, kto ma jakieś powiązania z Powstaniem, znał kogoś, ma kogoś w rodzinie, nie wiem... Kogoś, kto mógłby tej młodzieży powiedzieć coś na temat Powstania. Zainteresować ich tym. Wskrzesić w nich tą iskrę podziwu dla Powstańców. Macie jakiś pomysł?

Edytowane przez czarnogrecki dnia 18-12-2014 14:01
Wielki Buczek na facebooku: https://www.faceb...lki.buczek
 
Leon
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 18-12-2014 17:39
Awatar

Postów: 48
Data rejestracji: 31.10.10

Dobrze że coś działasz, ale za chiny nie mogę znaleźć bezpośredniego połączenia patriotyzmu z piłką kopaną. Może mnie/nas oświecisz. Przez Buszek jest szlak zrobiony przez Socjum dawna granica Polsko-Niemiecka.
 
czarnogrecki
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 18-12-2014 20:23
Awatar

Postów: 5
Data rejestracji: 02.01.13

Sport, rekreacja i turystyka mają wspaniałe właściwości wychowawcze. :-) Rzuć okiem choćby na ZHP czy PTTK. Coraz więcej w naszym kraju inicjatyw łączących aktywny wypoczynek właśnie z patriotyzmem. Mnóstwo biegów, jak chociażby Bieg Niepodległości w Warszawie. W marcu w Olsztynie odbędzie się turniej piłkarski ku chwale Wyklętych, na którym zresztą się wzoruję. Można spotkać się w fajnym gronie, spędzić aktywnie czas, a przy okazji przekazać młodym wartości, które wpływają na rozwój patriotyzmu. Czyż nie? Jeśli będziesz chętny, to po skończeniu pracy podzielę się :-)

Wielki Buczek na facebooku: https://www.faceb...lki.buczek
 
Leon
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 19-12-2014 15:08
Awatar

Postów: 48
Data rejestracji: 31.10.10

Ok, ok. Masz rację jest wiele imprez patriotycznych powiązanych ze sportem, ale nie wszystkie są naturalnie lub płynnie z patriotyzmem powiązane. Tak patrząc to można jedzenie schabowego powiązać z powstaniem warszawskim. Mi chodzi o coś takiego co naturalnie przenika się z postawami patriotyczno-obywatelsko-turystyczno-rekreacyjnymi np: rajd historyczny pieszy lub rowerowy, gra uliczna z poznawaniem historii regionu, gra planszowo-konkursowa, inscenizacje historyczne, czyny społeczne.Dla mnie to są rzeczy które naturalnie przenikają się z patriotyzmem i postawą obywatelską. Ale to Twój pomysł, więc życzę Ci powodzenia i oby się udało.
 
czarnogrecki
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 19-12-2014 15:22
Awatar

Postów: 5
Data rejestracji: 02.01.13

Rozumiem o co Ci chodzi. A jeśli mam zamiar poprosić, żeby każda z drużyn wybrała sobie osobę z Powstania, o której będą musieli przygotować prezentację, i która będzie patronowała nazwie ich drużyny to chyba jakoś uda mi się połączyć to z piłką nożną. Poza tym, czyż jest forma aktywności bardziej popularna od tego sportu? Chyba nie. :-)

Wielki Buczek na facebooku: https://www.faceb...lki.buczek
 
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Monografia Kępna z 1815

Czytaj publikację


bądź pobierz książkę
(ok. 35MB)
Do zobaczenia Efka![0]
Kalendarz

Brak wydarzeń.

Złap nas w sieci NK  FB  BL  TVN24
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Wieża ciśnień - moż...
· Airsoft i Paintball
· Pierścień damski LEG...
· Wielka woda w Kępnie.
· Knajpy w Kepnie
· Szembekowie w region...
· Rowerem przez i wokó...
· Dziwne znaleziska po...

Losowe tematy
· Knajpy Kępna
· Zdjęcia z wystawy w...
· KĘPNO W OKRESIE KSI...
· Kościół NMP na Pólku
· Smogorzowskie krzyż...
Najwyżej oceniane zdjęcie
Zdjęcie miesiąca Maj
Synagoga
Liczba ocen: 3
Punktów: 15
Archiwum
44,662,794 unikalne wizyty