Zobacz temat
 Drukuj temat
Czy jesteśmy zobowiązani do finansowania Świątyni Opatrzności Bożej?
bonobo
#41 Drukuj posta
Dodany dnia 22-02-2014 11:04
Awatar

Postów: 83
Data rejestracji: 09.09.10

Ja jeszcze pozwole sobie wrócic do głównego wątku.Pozostawie już wątek niegodziwości beneficjenta jako zbyt drazliwy i subiektywny.
Jak wiadomo dotacje są z naszech podatków.Dotuje sie nie tylko instytucje (które równiez płacą podatki) ale i osoby prywatne (np. nowych właścicieli pałaców,czy innych zabytków w celu pomocy w ich odnawianiu).
Byc obywatelem kraju to nie tylko przywileje ale głównie obowiazki.Żeby kożystac z przywilejów należało by wywiązac sie najpierw z tych obowiązków.Dlatego moim zdaniem kościół nie płacąc podatków, nie ma prawa ubiegac sie o dotacje panstwowe.Jężeli odprowadza(kościół) daniny do Watykanu ,czuje sie obywatelem tego kraju,jest jego urzędnikiem to może tam należałoby by zwrócić sie o dotacje ?
Bo przeciez i tak status własnościowy majątku kościoła jest wątpliwy...
WYOBRAŹCIE sobie taką hipotetyczną sytuację - Polska podpisuje z Rosją układ, na podstawie którego:
-Polska będzie utrzymywać na swój koszt wszystkie ambasady Rosji i rosyjskie uczelnie wyższe, licea i gimnazja na terenie Polski.
-Polska zgodzi się, aby Rosja posiadała na terytorium Polski siatkę jawnych funkcjonariuszy, zarówno obcego pochodzenia jak i rekrutowanych miejscowo.
-Funkcjonariusze ci będą mieli gwarantowany wstęp do szkół, szpitali, wiezień, jednostek wojskowych, w celu gromadzenia informacji i prowadzenia działań propagandowych i manipulacyjnych na rzecz Rosji i jej interesów.
-Funkcjonariusze ci wstępując do polskiego wojska zostają od razu conajmniej kapitanami, a nawet generałami i mają nie tylko pensje pochodzące z dochodu narodowego Polski, ale także maja dostęp do największych tajemnic
-W stosownych przypadkach będą mieli tez pensje i przywileje takie same jak pracownicy tych ośrodków, ale pod wieloma względami nie będą podlegać takim samym przepisom np. ci w szkołach nie będą podlegali kuratorium i ministerstwu,
-Ponadto Polska przyzna im bezpłatną opiekę medyczną i emerytury.
-W przypadku łamania prawa przez tych funkcjonariuszy, o ile nie zostali złapani na gorącym uczynku, Moskwa zastrzega sobie prawo do nie informowania polskich władz i podejmowania kroków zgodnie ze swoimi interesami - np. tuszowania sprawy, zastraszania ofiar, przenoszenia winnych na inną placówkę, kłamania, oskarżania innych etc.
-Rosja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania swoich funkcjonariuszy do otwartego krytykowania i wpływania na polską politykę wewnętrzną i zewnętrzną, prawa obywatelskie, kierunki badań naukowych i inny dowolny aspekt życia społecznego i politycznego
- Rosja zastrzega też, że jest niezależnym państwem i Polska nie ma tam prawa krytyki, a manipulacje są niedopuszczalne.
-Polska ma też oddać Rosji wszystkie ziemie i nieruchomości jakie kiedykolwiek należały do władz Imperium Rosyjskiego lub Związku Radzieckiego albo obywateli któregoś z tych krajów.
-Polacy robią codzienną składkę pieniężną na rzecz Rosji.
-Polski rząd finansuje działalność agentów Rosji pracujących w Polsce
-Nie jest mozliwe wypowiedzenie tych umów.

Co nie podoba sie. Prawda? A Watykan tak ma. Ambasady obcych państw dysponują jedynie eksterytorialnym skrawkiem ziemi. W Polsce każda wieś, każda dziura, każde miasto ma Ambasadę Watykanu w postaci kościoła, plebanii, często też szkół, zagród, cmentarzy, obiektów sakralnych, siedzib, zamków i pałaców biskupich oraz wielkich posiadłości ziemskich. Wiele osób było podejrzewanych o wspąłpracę z obcym wywiadem, rosyjskim, amerykańskim, izraelskim, tymczasem obywateli Watykańskich naród nasz nosi na rękach czołgając się przed nimi. Czy to nie paradoks? Wmówiono nam, że Chrzest Polski był błogosławieństwem. W sensie politycznym może i tak było. Mieszko był księciem- politykiem i wprowadził chrześcijaństwo wyłącznie z powodów politycznych. Wymazano nam przy okazji 1000 lat historii, twierdząc że zaczyna się ona dla nas od momentu chrztu. Wyhodowano miliony niewolników - gotowych poświęcić się dla nowych Panów, ponieważ wmówiono im, że bunt wobec chierarchów to powstanie przeciw bogu...
Kościól stworzył nam nawet historie (o historykach nie wspomne).

Roczne wydatki z budżetu państwa, związane z funkcjonowaniem Kościoła katolickiego


Koszt związany za nauczaniem religii w szkołach
około 1 150 mln zł
Dotacje dla Kościelnych Uczelni Wyższych, wydziałów teologicznych, szkół, przedszkoli i ochronek
521 mln zł
Fundusz Kościelny
89 mln zł
Dotacje do remontów zabytków kościelnych 26,6 mln zł
Ordynariat Polowy Wojska Polskiego 19,2 mln zł
Caritas Polska
5,5 mln zł
Kapelani szpitalni
3 mln zł
Kapelani więzienni
2,4 mln zł
Kapelani Straży Granicznej
842 tys. zł
Kapelani Straży Pożarnej
745 tys. zł
Kapelani w Policji
441 tys. zł
Kapelani Biura Ochrony Rządu
150 tys. zł
RAZEM:
blisko 1 820 mln zł
(1,82 mld)
źródło: KAI, MON, MEN
A ja sie tu o głupie 6 mln pluje...

Edytowane przez bonobo dnia 23-02-2014 09:15
 
Viggen
#42 Drukuj posta
Dodany dnia 22-02-2014 13:16
Awatar

Postów: 38
Data rejestracji: 20.06.13

Panie Leonie
Oczywiście, że się mylę... bądźmy realistami usmiech

Panie Sławomirze
Dziękuję za linki o Wolinie widziałem, tego o Ostrowie Lednickim jeszcze nie.
Polecam książkę prof. Gerarda Labudy - Mieszko I- doskonale napisana, merytorycznie dopracowana. Linku nie podaję (choć są) bo uważam, że za takie dzieło profesor powinien zarabiać.
Niestety, deklarację Lestka myszy (albo szczury) zjadły - razem z Popielem. A, świątynia Licha w Licheniu - cóż.... odpowiem tak. Z kary stosu czy innego Auto-da-fé Sancta Romana Ecclesia zrezygnował jakiś czas temu, jednak dla pierwszego pomysłodawcy zrobiłby wyjątek, zwłaszcza, że Licho należał/a do świata demonów. Nie sądzę jednak by do tego doszło - miałem niegdyś okazję poznać jednego z ważniejszych działaczy tego ruchu (w tamtym czasie) i określiłbym go mianem mentalnie nieokreślonego, także nie wiem kto o takie dofinansowanie miałby się starać (a był reprezentatywny dla tego środowiska). usmiech

Panie bonobo
Z portalu racjonalista.pl, jakiś rok temu?
Wszystko to racja i podobne brzmiące tezy powtórzono kiedyś któremuś z co bardziej światłych i otwartych hierarchów (nie pamiętam któremu). Odpowiedział mniej więcej w ten sposób - wiele z tych zarzutów to prawda ale jeśli nie Rzym to kto w zamian? I jakkolwiek sam określiłbym się jako agnostyka - racjonalistę to nie umiem nie przyznać mu racji. Są ludzie, którzy nie potrafią obyć się bez odwołań do siły wyższej i jeśli nie będzie to Jahwe, Jezus Chrystus, Budda czy Mahomet to znajdą sobie słońce, gwiazdy czy wyjątkowo groźnie wyglądające drzewo. Fakt, powinni sobie sami sponsorować własne wierzenia ale bodźmy szczerzy jest ich wielu, a ich wpływ na cywilizację znaczny. O tym wpływie możemy dyskutować długo i namiętnie, a ten portal nie jest miejscem ku temu.
Wszystkim poszukującym polecam książkę Terrego Pratchetta "Pomniejsze Bóstwa" - wbrew pozorom, książka zawiera parę oryginalnych myśli i założeń (podobnie nie podaję linków ale są dostępne)

 
bonobo
#43 Drukuj posta
Dodany dnia 22-02-2014 13:34
Awatar

Postów: 83
Data rejestracji: 09.09.10

@ Viggen.-Byc może racjonalista,lub inne publikacje.Duzo czytam, nie zawsze pamietam gdzie.Dużo tez notuje..Ale że moj punkt widzenia jest dokładnie taki sam to nie widze powodu by nie uzyc tych sformuowań.
Jeżeli chodzi o to co zamiast Watykanu.Jest chyba troche państw gdzie ten sie tak nie panoszy... I ludzie w nich zyja normalnie i o dziwo umieraja w nich jakby mniej, w pozniejszym wieku... .

Edytowane przez bonobo dnia 22-02-2014 14:29
 
wiedzma-margo
#44 Drukuj posta
Dodany dnia 22-02-2014 20:57
Awatar

Postów: 191
Data rejestracji: 18.08.10

Bonobo, absurdalne jest porównywanie Kościoła Katolickiego do Rosji. Kościołem jesteśmy my i jesteśmy Polakami, a nie agentami obcego państwa Watykan. W Watykanie mamy jedynie swoją kolonię Wink Oczywiście mówię o "katolach" takich jak ja usmiech
 
bonobo
#45 Drukuj posta
Dodany dnia 23-02-2014 05:14
Awatar

Postów: 83
Data rejestracji: 09.09.10

Wszystko jest ,,absurdalne" jesli chodzi o kościół. Wink I tak pewnie bylo by w tym przypadku. Tyle tylko że ja porównałem panstwo rosyjskie do panstwa Watykan,nie do Kościoła.(a własciwie porównałem pewne mechanizmy...)
Nie mam nic przeciw kościołowi (ludziom). mam co nieco przeciw instytucji.

Edytowane przez bonobo dnia 23-02-2014 09:18
 
melon92
#46 Drukuj posta
Dodany dnia 17-05-2014 11:17
Awatar

Postów: 335
Data rejestracji: 10.08.10

Przebywam ostatnio w naszej stolycy dość często i w ramach obowiązków byłem ostatnio dwa razy obok Świątyni Opatrzności Bożej. Objechałem raz, drugi raz, stanąłem, popatrzyłem i gdybym wiedział, gdzie tego biedaka ks. Twardowskiego zamurowali, to dokonałbym nielegalnej ekshumacji i spełnił jego prośbę, aby doczesne szczątki spoczęły na Powązkach.
Napiszę tak, zróbmy ogólnonarodową ściepę i skończmy tę "wyciskarkę do cytryn" jak mawiają o ŚOB warszawiacy. Zróbmy to dla ks. Twardowskiego, bo jeżeli miejsce spoczynku ma jakikolwiek związek z dobrym samopoczuciem na tamtym świecie, to jesteśmy mu to winni. Wierzę Bonobo, że się dorzucisz, bo z ks. Twardowskim zapewne byś się dogadał.

Nikt nie wyjdzie stąd żywy diabeł
No IQ.
 
Viggen
#47 Drukuj posta
Dodany dnia 19-05-2014 12:47
Awatar

Postów: 38
Data rejestracji: 20.06.13

Coś znając apetycik naszych hierarchów zaraz po zbiórce i zakończeniu budowy zacznie się budowa następnej świątyni, bazyliki czy innego Świebodzina II. Owce zawsze trzeba strzyc - od tego są.Umberto Eco dosyć trafnie oddał jedyną możliwość zakończenia tych fanaberii w książce "Cmentarz w Pradze" "Cywilizacja nie osiągnie doskonałości,puki ..." (nie podaję całości bo usłyszę, że obrażam wartości religijne - jak ktoś ciekawy niech sobie wygugluje)

Though I Fly Through the Valley of Death ..I Shall Fear No Evil. For I am at 80,000 Feet and Climbing
 
Viggen
#48 Drukuj posta
Dodany dnia 21-12-2014 13:12
Awatar

Postów: 38
Data rejestracji: 20.06.13

No i wykrakaliśmy... http://wiadomosci...uzeum.html

A odpowiedź Sasina zajmie wysokie miejsce w moim prywatnym rankingu "bezczelność roku" http://wiadomosci...ze_to.html

Though I Fly Through the Valley of Death ..I Shall Fear No Evil. For I am at 80,000 Feet and Climbing
 
bonobo
#49 Drukuj posta
Dodany dnia 22-12-2014 14:28
Awatar

Postów: 83
Data rejestracji: 09.09.10

Wink O tempora .o mores ,o cur va !!!

Edytowane przez bonobo dnia 22-12-2014 14:29
 
Dominik Makosch
#50 Drukuj posta
Dodany dnia 22-12-2014 19:45
Awatar

Postów: 659
Data rejestracji: 29.06.10


"Bez jakiegokolwiek wątpienia to właśnie Polskość jest najsmaczniejszą z potraw, problem polega na tym, że jest bardzo często niewłaściwie przyrządzana."
 
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Monografia Kępna z 1815

Czytaj publikację


bądź pobierz książkę
(ok. 35MB)
Do zobaczenia Efka![0]
Kalendarz

Brak wydarzeń.

Złap nas w sieci NK  FB  BL  TVN24
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Leczenie AMD
· Magnesy stolarskie?
· Części samochodowe?
· prezent dla mamy
· Czy miał ktoś proble...
· Prezent dla taty
· Kępno.Węzeł kolejowy.
· Friederike Kempner -...

Losowe tematy
· Śląski łabędz i żyd...
· Grębanin.
· O Sydonii von Bork ...
· Marszałki szkic geo...
· Legenda o kępińskim...
Najwyżej oceniane zdjęcie
Brak głosów w tym miesiącu
44,372,533 unikalne wizyty