Zobacz temat
 Drukuj temat
ANKIETA
efkama
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 28-02-2011 20:26
Awatar

Postów: 1521
Data rejestracji: 29.06.10

Na prośbę jednego z kępińskich studentów ASP poniżej wklejam ankietę, na którą mam nadzieję sporo socjumowiczów z ochotą odpowie usmiech



1. Czy Kępno posiada:
a) tradycje lokalne? Jeśli tak, to jakie?
b) lokalne święta, obchodzone w szczególny sposób? Jeśli tak, to jakie?
c) ważne miejsca? Jeśli tak, to jakie?
d) tradycje historyczne? Jeśli tak, to jakie?
e) uwarunkowania historyczne lub społeczne? Jeśli tak, to jakie?

2. Czy w Kępnie odbywają się cykliczne zdarzenia kulturalne?

3. Czy Państwa organizacja oferuje działania skierowane do młodzieży? Jeśli tak, to jakie zaproponowała w ciągu 2010 roku.

4. Jakim zainteresowaniem cieszyły się te wydarzenia?

5. Czy kiedykolwiek młodzież wyszła do Państwa z propozycją zorganizowania działań dla nich? Jeśli tak, to z jakim skutkiem?

6. Czy współpracują Państwo z jakąś inną organizacją/stowarzyszeniem/instytucją w Kępnie? Jaka to instytucja?
 
http://kepnosocjum.pl
macieeeko
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 28-02-2011 20:34
Postów: 73
Data rejestracji: 05.09.10

5. Tak, marnym Grin

Edytowane przez macieeeko dnia 28-02-2011 20:36
 
efkama
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 28-02-2011 20:37
Awatar

Postów: 1521
Data rejestracji: 29.06.10

Macieeeko w tym przypadku prosiłabym o zachowanie powagi i konstruktywne odpowiedzi na zadane pytania usmiech Twój głos jako głos młodzieży może być wyjątkowo cenny !

Edytowane przez efkama dnia 28-02-2011 20:39
 
http://kepnosocjum.pl
macieeeko
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 28-02-2011 20:45
Postów: 73
Data rejestracji: 05.09.10

mysle, ze w zestawieniu nie bedzie podzialu na grupy wiekowe, studiuje na asp, to nie sa zadne stosunki miedzynarodowe czy politologia Grin
 
efkama
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 28-02-2011 21:00
Awatar

Postów: 1521
Data rejestracji: 29.06.10

ad. 1
a) tradycje lokalne ? niespecjalnie mi cokolwiek przychodzi na myśl czyli jeśli jakieś takie są to widocznie nie są czymś wyjątkowym i raczej mają charakter ogólnopolski
b) Dni Kępna - festyn i imprezy około towarzyszące
c) ważne miejsca ? w tym przypadku można by rzec, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia Grin dla mnie ważnych miejsc jest wiele w naszej mieścinie : rynek, synagoga, cmentarz EA, park - to tak wzniośle mówiąc usmiech na co dzień najważniejszym miejscem w Kępnie jest dla mnie wolne miejsce parkingowe Wink
d) tradycje historyczne ? na pewno każda rocznica Powstania Wielkopolskiego oraz Krwawej Nocy Kępińskiej !
e) ... nie wiem co odpowiedź bezradny może później coś mi wpadnie do głowy Wink

ad.2 Cyklicznych zdarzeń jest już chyba dość sporo usmiech Dni Kępna, Muzyczna Młodzież, Pożegnanie Lata, Konkursy Taneczne, Turniej Piłki Ręcznej itp

ad.3 Tu myślę, że to prezesowa pewnie odpowie najlepiej na te pytanie usmiech

ad.4 j.w

ad.5 Owszem ! przynajmniej jeden konkretny przypadek mogę podać za przykład czyli pomysł Seby :
Seba87 napisał/a:
Konkretne pomysły?
A więc:
1. Pokazanie, że chemia i fizyka wcale nie są trudne
2. Demonstracja jakichś łatwych doświadczeń (które nie wymagają specjalnych środków finansowych, a jednak zainteresują uczniów).
3. Opis historii i dokonań wyżej wspomnianych z naznaczeniem ich powiązań w Kępnie
4. Jakiś mini konkurs z wiedzy załapanej w czasie prelekcji (?)

To tak na szybcika podane, wymyślone w 30 sec. Coś konkretnego postaram się podać w czasie nie dłuższym niż do końca tygodnia =)


zainteresowanie ? wolę się nie wypowiadać bezradny

ad.6 Współpraca z innymi instytucjami oraz osobami fizycznymi jest niezbędna do naszego działania ! Przede wszystkim mam tu na myśli lokalne media a głównie Tygodnik Kępiński oraz wszystkich tych, którzy niejednokrotnie "sponsorowali" nasze działania poprzez bezpłatną pomoc i usługi usmiech Ponadto UMiG ale to już wynika z projektów złożonych w tej instytucji.

Edytowane przez efkama dnia 28-02-2011 21:03
 
http://kepnosocjum.pl
macieeeko
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 28-02-2011 21:05
Postów: 73
Data rejestracji: 05.09.10

seba to student, inna grupa spoleczna i akcja byla jego pomyslem, ale samo zorganizowanie podobnej akcji bylo owocem dyskusji innych internautow Grin
 
efkama
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 28-02-2011 21:15
Awatar

Postów: 1521
Data rejestracji: 29.06.10

Macieeeko napisał/a:
seba to student

czyli to już nie młodzież wg ciebie ? szok
lol
 
http://kepnosocjum.pl
efkama
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 28-02-2011 21:23
Awatar

Postów: 1521
Data rejestracji: 29.06.10

Macieeeko napisał/a:
ale samo zorganizowanie podobnej akcji bylo owocem dyskusji innych internautow

słownie : dwóch usmiech a właściwie trzech Frown
 
http://kepnosocjum.pl
macieeeko
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 28-02-2011 22:13
Postów: 73
Data rejestracji: 05.09.10

Efkama, przy podliczaniu ankiet mlodziez to zazwyczaj ludzie do konca szkoly ponadgimnazjalnej, potem sa juz studenci i rozne inne stwory
 
sirena32
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 28-02-2011 22:16
Awatar

Postów: 388
Data rejestracji: 06.07.10

pozdro od STWORA uoeee

Sirena
 
savary
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 28-02-2011 22:22
Awatar

Postów: 1
Data rejestracji: 06.09.10

W ukochanym PRL-u, oficjalnie do mlodziezy zaliczali sie ludzie w wieku do 35 lat. Dzisiaj, wszyscy ktorzy czuja sie mlodo.
 
zlasu
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 01-03-2011 16:44
Awatar

Postów: 38
Data rejestracji: 09.02.11


1. Czy Kępno posiada:
a) nie wiem
b) nie wiem

c)nie wiem

d)nie wiem

e) nie wiem

2. nie wiem

3.nie wiem

4. nie wiem

5. nie wiem

6.nie wiem

bo nigdy nie zylem w kepnie

bezradny
 
http://www.dailymotion.com/video/xe47t5_brune-rupt
Seba
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 17-03-2011 02:03
Awatar

Postów: 530
Data rejestracji: 06.09.10

Ad.1
a) Właściwie odpowiem jak Efkama
b) jw
c) jeśli samo Kępno, to Efkama już wyliczyła. Jeśli powiat, to dodałbym wówczas jeszcze wiele innych jak np. cmentarzysko kultury łużyckiej w Laskach. Jedno z najstarszych i największych w Europie. W samym Kępnie ważne IMO jest miejsce w którym stoi kamień upamiętniający (swoją drogą za rok, 15 lutego minie 730 lat od tego wydarzenia) upamiętniający tajny zjazd w Kępnie, na którym zawarto układ między księciem gdańskim Mściwojem II a księciem Wielkopolski Przemysłem II.
d) niczego nowego nie kojarzę poza tym, co już wypisane.
e) region położony na styku województw, jeszcze kilkadziesiąt lat temu na styku granicy polsko-niemieckiej, z silnymi wpływami tejże sąsiedniej narodowości która zostawiła odcisk na mentalności i działalności ludzi. Mimo, iż z perspektywy mieszkańca nie widać tego, po spojrzeniu z boku region ten jest niesamowicie charakterystyczny i oryginalny w swojej kulturze, niestety zapominanej i ignorowanej. Na to pozwolę sobie odpowiedzieć bardziej konkretnie w weekend Wink
Ad. 2 -
Ad. 3 -
Ad. 4 -
Ad. 5 -
Ad. 6 -

P.S. Macieeeko, no wiem, jestem gorszym gatunkiem człowieka. Ale czy musisz tak wszem i wobec ciągle to przypominać?
Efkama, z uwagi na nowy semestr i brak kompa przez 3 tygodnie - musiałem nowego lapka kupić, bo poprzedni popsuł się na amen :| I tak, przeżyłem jakoś ten traumatyczny okres mimo, że dla informatyka to nie lada wyzwanie - oznajmiam, że lista doświadczeń w ciągu tygodnia będzie uaktualniona Pfft Zachęcam wówczas do czytania. Miło mi, iż uważasz mnie za młodzież Grin Wiesz, jak to podnosi na duchu gdy popatrzy się na znajomych którzy w znakomitej większości mają swoje własne rodziny (w końcu 24 lata w tym roku stukną :/ )

Edytowane przez Seba dnia 17-03-2011 02:04
 
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Monografia Kępna z 1815

Czytaj publikację


bądź pobierz książkę
(ok. 35MB)
Do zobaczenia Efka![0]
Kalendarz

Brak wydarzeń.

Złap nas w sieci NK  FB  BL  TVN24
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Leczenie AMD
· Magnesy stolarskie?
· Części samochodowe?
· prezent dla mamy
· Czy miał ktoś proble...
· Prezent dla taty
· Kępno.Węzeł kolejowy.
· Friederike Kempner -...

Losowe tematy
· Internet w Perzowie
· Kępno.LO nr.1.
· Kępińscy żydzi - in...
· Królewskie Progimna...
· Antoni Bajerlein
Najwyżej oceniane zdjęcie
Brak głosów w tym miesiącu
44,373,525 unikalne wizyty