Zobacz temat
 Drukuj temat
NASZA STRONA - OPINIE !!!
MisiuPtysiu
#61 Drukuj posta
Dodany dnia 05-05-2009 10:46
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

zimek79 napisał/a:
W Kępnie też mamy coś takiego. Mój kolega to chyba nawet robi. Można MiG zaproponować taką akcję. To byłaby niezła okazja, żeby promować naszą stronę, a materiałów do skanowania mamy przecież trochę. Ja mam ponad 20 przedwojennych pocztówek rynku w Kępnie.

Oki, to bardzo fajnie.
 
sirena32
#62 Drukuj posta
Dodany dnia 13-05-2009 20:04
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

http://www.radiosud.pl/kepno-cmentarne-porzadki,286.html

Cmentarne porządki
Po raz kolejny spotkali się by posprzątać cmentarz ewangelicko- augsburski w Kępnie. Mowa o użytkownikach powstałej przed rokiem, znanej już w mieście i poza jego granicami strony internetowej www.kepno.socjum.

Parafia ewangelicko-augsburska w Kępnie stanowi niewielką społeczność, tworzą ją w większości ludzie starsi. Przez wiele lat mimo, że przedstawiciele miejscowej parafii zajmowali się w miarę swoich możliwości cmentarzem, stał się on miejscem dość zaniedbanym i często miejscem nietypowych schadzek. Teraz generalnymi porządkami na cmentarzu zajęli się użytkownicy strony www.kepno.socjum. Jak mówią chcą posprzątać cmentarz ewangelicki, zinwentaryzować nagrobki i drzewostan, w miarę możliwości odrestaurować i stworzyć połączony z ewangelickim cmentarzem grzebalnym pomnik wielokulturowości Kępna. W całym przedsięwzięciu czynnie uczestniczy również pastor Michałem Kuhn, który jest bardzo zadowolony z tych działań.

Podczas inwentaryzacji nagrobków odkryto na cmentarzu kilkanaście nowych mogił. Grupa socjum wystąpiła też o środki na ten cel w ramach Lokalnego Funduszu Młodych, gdzie uzyskała dotację w kwocie 1000 zł.
Strona www.kepno.socjum powstała na początku czerwca 2008 roku. Twórcą jest Michał Chmiel pochodzący z Perzowa. Dziś na stronie zalogowanych jest blisko 400 osób i to nie tylko z kraju ale i z zagranicy. Głównie są to rodzimi emigranci w różnym wieku, zarówno ci, których czasy powojenne zmusiły do emigracji, jak i młodzi ludzie, pracujący w wielu krajach UE i nie tylko. Oprócz zalogowanych członków jest wielu obserwatorów a ilość wejść na stronę od dawna już przekroczyła 1000 dziennie. Strona to przede wszystkim ciekawe zdjęcia Kępna i okolic- mówi Dominik Makosch, dzięki któremu wirtualne znajomości i przyjaźnie przeniosły się na twardy grunt.Tak więc każdy może znaleźć tutaj kawałek historii swojego miejsca urodzenia, nie tylko w formie fotek ale też na forum, gdzie znajdują się bogate zbiory historii niemalże wszystkich miejscowości powiatu kępińskiego. Teraz wśród użytkowników strony pojawiła się nowa inicjatywa. Podjęli oni decyzję o utworzeniu stowarzyszenia i tym sposobem zalegalizowania prawnej działalności strony, skupiającej w swoich szeregach pasjonatów i miłośników historii Kępna i okolic. Wszystkich zainteresowanych odsyłamy więc na stronę www.kepno.socjum.

Edytowano 3razy, ostatnia edycja 2009-05-14 00:21:42

 
zimek79
#63 Drukuj posta
Dodany dnia 13-05-2009 20:09
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Szkoda tylko, że zły adres podali. Echhh
 
PastorKuhn
#64 Drukuj posta
Dodany dnia 14-05-2009 21:58
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Jak wiemy nie od dziś mamy problemy ze stroną, z jej właściwym funkcjonowaniem. Ostatnio usłyszałem, że można przenieść stronę na home.pl, tyle, że roczna opłata wynosi około 1000 zł. Dziś na Radzie Parafialnej postawiłem wniosek, aby wesprzeć stronę pieniężnie, jeśli ta miałaby być przeniesiona, Rada Parafialna jednogłośnie poparła mój wniosek, by wesprzeć socjum w utrzymaniu strony w 50%. Czy temat przenosin na home.pl jest aktualny?
 
Slawas
#65 Drukuj posta
Dodany dnia 14-05-2009 22:02
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Tak, ta wersja jest równiez rozważana cały czas Pastorze. Ale dziękujemy za zaangażowanie i chęć wsparcia. Być może będzie potrzeba skorzystania z tej pomocy.
 
efkama
#66 Drukuj posta
Dodany dnia 14-05-2009 22:04
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Pastorze o niczym innym nie dyskutujemy w ostatnich dniach jak właśnie o tych przenosinach ! jestem, właściwie jesteśmy bardzo wdzięczni za chęć pomocy nie tyle nam adminom co naszej stronie ! bo to nie administratorzy ją tworzą tylko tacy właśnie użytkownicy jak Pastor i wiele innych użytkowników ! Co do sponsoringu myślę, że wraz z adminami musimy przedyskutować tą kwestię bo być może pomoc okaże się nie potrzebna - oby usmiech
 
PastorKuhn
#67 Drukuj posta
Dodany dnia 14-05-2009 22:08
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Nie kierujemy pomocy adminom, to przecież oczywiste, ale chyba admini coś na temat przenosin strony najwięcej wiedzą, a widzę, że zdania wśród was są podzielone...

Edytowano 1raz, ostatnia edycja 2009-05-14 22:15:34


 
efkama
#68 Drukuj posta
Dodany dnia 14-05-2009 22:14
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

PastorKuhn napisał/a:
Nie kierujemy pomocy adminom, to przecież oczywiste, ale chyba admini coś na temat przenosin strony najwięcej chyba wiedzą, a widzę, że zdania wśród was są podzielone...


podzielone ale w tym samym kierunku ;-) być może tak, być może nie usmiech temat trochę bardziej rozległy a gest parafii ... bezcenny usmiech
 
lampard_33
#69 Drukuj posta
Dodany dnia 14-05-2009 22:45
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Lampard kocha ta strona i gotów jest się opodatkowac dla niej
 
mrowkojad
#70 Drukuj posta
Dodany dnia 23-06-2009 01:10
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Bardzo dobra strona. Trafiłem tu szukając zdjęć starego Wieruszowa. Poziom - wysoki. Po prostu perełka - na tle wszechobecnego internetowego chłamu.
 
przemekb
#71 Drukuj posta
Dodany dnia 23-06-2009 21:09
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Mam taką małą uwagę dotyczącą strony głównej. Od pewnego czasu daje się zauważyć stale rosnącą wysokość strony co w efekcie prowadzi do sytuacji, że aby zobaczyć ostatnio dodane zdjęcia/komentarze trzeba ją przewijać daleeeeeko w dół. Nie dałoby się rozwiązać/rozplanować boksów w jakiś bardziej 'rozsądny' sposób? obecne rozplanowanie, przynajmniej dla mnie, jest bardzo nieergonomiczne...
 
Slawas
#72 Drukuj posta
Dodany dnia 23-06-2009 21:12
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Dla mnie też nie, ale niestety, nie można boxami dowolnie manipulować. A przeniesienie reklam na dół niweczy sens ich dodawania, bo poniżej schoutboxa nikt ich nie zauważy.
Myślę nad tym tematem już od jakiegoś czasu ;-)

Jak reklamy dojda do swego terminu ważności, strona znów się skurczy Grin

Edytowano 1raz, ostatnia edycja 2009-06-23 21:12:51


 
przemekb
#73 Drukuj posta
Dodany dnia 23-06-2009 21:18
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

nie ma rzeczy niemożliwych! są tylko mniej lub bardziej pokrętne rozwiązania Wink nie wiem na ile pozwala socjumowy skrypt ale nawet jeżeli jest okrojony do granic możliwości to banery podlinkowane do konkretnego ogłoszenia byłyby chyba tak samo skuteczne od obecnego rozwiązania jeżeli nie bardziej. nie mówiąc już, że można by je umieścić w jednym boksie co już jest znaczną oszczędnością przestrzeni!

Edytowano 1raz, ostatnia edycja 2009-06-23 21:18:58

 
Slawas
#74 Drukuj posta
Dodany dnia 23-06-2009 21:22
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Heh, tam gdzie się da podlinkowac jest linkowane, bez obaw. Natomiast jak otrzymujemy ogłoszenie w pliku Word, to gdzie mam to podlinkować? Grin Przezyjesz te kilka dni Grin
 
przemekb
#75 Drukuj posta
Dodany dnia 23-06-2009 21:30
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

ale tu nie chodzi o moją wygodę (lub jej brak). bardzo dobrze, że są ogłoszenia i reklamy wydarzeń kulturalnych! chodzi o ich przejrzystą i uporządkowaną prezentację.
 
Slawas
#76 Drukuj posta
Dodany dnia 23-06-2009 21:36
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Myślisz, że jak walnę wszystkie reklamy w jednym boxie, to będzie bardziej przejrzyście? Masz jakieś sugestie, wal śmiało. usmiech
 
przemekb
#77 Drukuj posta
Dodany dnia 23-06-2009 21:42
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

przemekb napisał/a:
banery podlinkowane do konkretnego ogłoszenia

jeden z pomysłów na szybko. nawet jeżeli by się nie sprawdziło to warto spróbować i zobaczyć jak to wygląda. jeżeli nie banery można by spróbować skróconych informacji tekstowych z odpowiednio (czyt. w tym samym stylu) wyróżnionymi nagłówkami.
 
asiag8
#78 Drukuj posta
Dodany dnia 14-07-2009 14:45
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Nie tylko strona jest pierwszoligowa ale głównie to co robicie dla miasta. Podziwiam wasze zaangażowanie. Wielki szacunek.
 
Illinois
#79 Drukuj posta
Dodany dnia 22-09-2009 04:34
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Witam - trafilam na wasza stronke przypadkiem, bardzo niedawno, poszukujac informacji o Boleslawcu. Jestem zachwycona ! Polecilam wasza stronke na dwoch Forum genealogicznych gdzie takze przynaleze jako amator historii i poszukiwan rodzinnych. Jestem pewna, ze stronka moze smialo pomoc innym w poszukiwaniach. Na Forum www.forgen.pl
dostalam po moim ogloszeniu waszego adresu dwie odpowiedzi z podziekowaniem od ludzi pochodzacych lub majacych przodkow z waszego rejonu za umieszczenie waszego adresu.
Zycze powodzenia i dalszych sukcesow w rozwoju stronki.
Pozdrawiam serdecznie, Anna Karpinska, Chicago.
 
Slawas
#80 Drukuj posta
Dodany dnia 22-09-2009 08:05
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Anno, zapraszamy do udziału w rozwoju strony usmiech
 
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Monografia Kępna z 1815

Czytaj publikację


bądź pobierz książkę
(ok. 35MB)
Do zobaczenia Efka![0]
Kalendarz

Brak wydarzeń.

Złap nas w sieci NK  FB  BL  TVN24
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Leczenie AMD
· Magnesy stolarskie?
· Części samochodowe?
· prezent dla mamy
· Czy miał ktoś proble...
· Prezent dla taty
· Kępno.Węzeł kolejowy.
· Friederike Kempner -...

Losowe tematy
· książka jana rossa ...
· Antoni Bajerlein
· by dxdan - Ostatnie...
· Selbständige des Kr...
· Donaborów
Najwyżej oceniane zdjęcie
Brak głosów w tym miesiącu
44,380,161 unikalne wizyty