Zobacz temat
 Drukuj temat
NASZA STRONA - OPINIE !!!
efkama
#41 Drukuj posta
Dodany dnia 28-02-2009 09:53
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Od ostatniego wpisu przybyło dość sporo użytkowników . Jeśli już zapoznaliście się ze stroną i wyrobiliście sobie jakąkolwiek opinię na jej temat to wpisujcie się tutaj ku potomnym usmiech
 
sirena32
#42 Drukuj posta
Dodany dnia 21-03-2009 09:12
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Thank you for all the old pictures of the town
I stayed very often ,because my mother was born there and I know all the streets and the places.
Very often I cant remember it butif I see A place I can remind,it is like coming home.Thank you-

Hans Spiller - To jeden z licznych wiadomości jakie otrzymuję pocztą -e-mail.Postanowiłam ,że będę je umieszczać na forum.Kempen - przetłumacz !usmiech
 
sirena32
#43 Drukuj posta
Dodany dnia 21-03-2009 09:28
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Kolejny list -Dear Mike, Sirena, Melon and all friends from Kepno i Okolice,
warum nennt sich Michael Chmiel "Mikehopfen"? Hast du deutsche
Vorfahren
- so wie auch ich polnische Großmütter habe?!
Ich bin glücklich, dass meine jungen Landsleute, unsere gemeinsame
Historie so wunderbar dokumentieren.
Der nächste Blog sollte " Kobyla Gora i okolice" heißen; Edward Lamek
kann euch noch viele Informationen geben. Über Ostrzeszow/ Schildberg
auch noch Prof. Roman Dziergwa als Historiker von Arthur Rhode mit der
Besonderheit der deutschen Siedlung Bierzow "Niemiecka Kolonia".
Dort bin ich 1934 geboren; Mein Elternhaus Nr. 25 hat ein Professor aus
Wroclaw wunderschön restauriert.
Es gibt nur noch wenige der Häuser von 1907 im Originalzustand, also
schnellstens fotografieren.
Kepno kenne ich aus meiner Schulzeit 1944, die Oberschule war Lazarett -
wir wohnten in dem Palais von 1798 (Sirena - Foto Nr. 344). Die Mühle
war die Ersatzschule. Der jüdische Vorbesitzer hat aus der Wassermühle
eine moderne Dampfmühle gemacht, jedoch 1920 verkauft.
Eure Kommentare sind lustig, aber die Änderungen sind nicht mehr zu
erkennen.

Melon 92 hat meine Kirche in Kobyla Gora ins Bild gesetzt. Ich habe sie
bisher nur von aussen besucht; Das Taufbecken ist gut erhalten. Das
Altarbild hat Pastor Klawitter um 1900 selbst gemalt. Der letzte Pastor
1945 war Weinhold aus Pisarzowice.

Euch allen Dank für die tausend Bilder, ich selbst habe nichts aus der
alten Zeit, kenne aber jeden Winkel zwischen Sycow - Ostrzeszow und
Czarnylas - Kepno.
Herzlichst Euer Engelbert Wittek
 
krzychu70
#44 Drukuj posta
Dodany dnia 25-03-2009 16:27
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Tak na szybko tłumaczenie, wybaczcie niedoskonałości językowe usmiech

Drodzy Mike, Sirena,Melon i wszyscy przyjaciele z "Kępno i okolice". Dlaczego Michael Chmiel nazywa siebie "Mikehopfen"? Czy masz niemieckich przodków, jak ja mam polską prababcię? Jestem szczęśliwy, że moi młodzi krajanie w tak doskonały sposób dokumentują naszą wspólną historię. Następny blog powinien nazywać się "Kobyla Góra i okolice", wiele informacji mógłby Wam dostarczyć Edward Lamek. Na temat Ostrzeszowa z kolei prof. Roman Dziergwa, historyk Artura Rohde ze szczególnym uwzględnieniem niemieckiej kolonii Bierzow. Tam urodziłem się w 1934. Mój dom rodzinniy (nr 25) został pięknie odrestaurowany przez profesora z Wrocławia. Są jeszcze domy z 1907 r. w oryginalnym stanie, więc trzeba je jak najszybciej obfotografować.
Kępno znam z czasów szkolnych (1944), szkoła była szpitalem wojskowym, my zaś mieszkaliśmy w pałacu z 1798 (Sirena - fot. nr 344). Szkołą zastępczą był młyn. Poprzedni właściciel, Żyd, przebudował młyn wodny na
nowoczesny młyn parowy, ale sprzedał go w 1920. Wasze komentarze są zabawne, jednak zmian nie mogę już rozpoznać (?).
Melon 92 sfotografował mój kościół w Kobylej Górze. Dotąd zwiedzałem go tylko z zewnątrz. Dobrze zachowana jest chrzcielnica. Obraz w ołtarzu namalował własnoręcznie pastor Klawitter ok. 1900. Ostatnim pastorem w 1945 był Weinhold z Pisarzowic.
Wszystkim Wam dziękuję za tysiące zdjęć, sam nie mam żadnych z dawnych czasów, znam jednak każdy zakątek pomiędzy Sycowem i Ostrzeszowem oraz Czarnym Lasem i Kępnem.
Pozdrawiam najserdeczniej - Wasz Engelbert Wittek
 
badray
#45 Drukuj posta
Dodany dnia 25-03-2009 16:35
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

[quote]sirena32 napisał/a:
Thank you for all the old pictures of the town
I stayed very often ,because my mother was born there and I know all the streets and the places.
Very often I cant remember it butif I see A place I can remind,it is like coming home.Thank you-

Hans Spiller

Dziekuje za wszystkie stare zdjecia miasta. Bywalem tam czesto poniewaz moja matka byla tam urodzona. Znam wszystkie ulice i miejsca. Czesto pamiec zawodzi ale kiedy widze jakies miejsce od razu mi sie przypomina, to jak powrot do domu. Dziekuje bardzo. Hans Spiller

Edytowano 1raz, ostatnia edycja 2009-03-25 16:37:27

 
efkama
#46 Drukuj posta
Dodany dnia 25-03-2009 19:51
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

krzychu70 napisał/a:

Wasze komentarze są zabawne, jednak zmian nie mogę już rozpoznać (?).


Mnie wyszło w wolnym tłumaczeniu " nie wszystkie rozumiem" poza tym wszystko to samo tylko, że mnie to zajęło ze 2 godziny a ty na szybko czyli pewnie od ręki usmiech
 
MisiuPtysiu
#47 Drukuj posta
Dodany dnia 27-03-2009 21:28
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Ogólnie stronka i socjum to bardzo fajna inicjatywa. Wielkie dzięki za to organizatorom. Powinno Wam się pomnik postawić na rynkuusmiech
Jednak mam kilka uwag odnośnie funkcjonowania strony a raczej jej promocji. Myślę, iż musicie troszeczkę pomyśleć o marketingu owej stronki, tzn. rozpocząć działania jak najszerszej promocji tego medium. Może warto by było zrobić plakaty (projeky plakatu zanim ruszy w teren winien być oceniony przez forumowiczów - można nawet zorganizować taki konkurs, bo może ktoś z forumowiczów to ukryty talent graficznyusmiech) i umieścić je np. w szkołach ponadgimnazjalnych, to może zaktywizuje młodzież a tym samym rozpocznie powolny proces bydowania tożsamości lokalnej, na czymś innym niż tylko na zakładach stolarskichusmiech
Po drugie myślę że warto by było zrobić taki kącik muzyki lokalnej, tzn. umieszczać na stronie mp3 z nagraniami zespołów lokalnych - kilka płyt mam mogę umieścić (rozmawiałem z autorami nagrań, nie mają jak narazie nic przeciwko). Tym sposobem można wyłowić grajków których nie znamy a są obok nas.
Po trzecie, możecie startować w konkursach typu: http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/443363.html
Pozdrawiam

Edytowano 1raz, ostatnia edycja 2009-03-27 21:38:27

 
Slawas
#48 Drukuj posta
Dodany dnia 27-03-2009 22:54
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

MisiuPtysiu napisał/a:
... Może warto by było zrobić plakaty (projeky plakatu zanim ruszy w teren winien być oceniony przez forumowiczów - można nawet zorganizować taki konkurs, bo może ktoś z forumowiczów to ukryty talent graficznyusmiech) i umieścić je np. w szkołach ponadgimnazjalnych, to może zaktywizuje młodzież a tym samym rozpocznie powolny proces bydowania tożsamości lokalnej, na czymś innym niż tylko na zakładach stolarskichusmiech

Projekt graficzny logo i grafiki do plakatów jest w trakcie realizacji usmiech Niedługo wybierzemy logo, więc pojawią sie i plakaty i inne gadżety (oczywiście w miarę dostępności funduszy). Grin

MisiuPtysiu napisał/a:
Po drugie myślę że warto by było zrobić taki kącik muzyki lokalnej, tzn. umieszczać na stronie mp3 z nagraniami zespołów lokalnych - kilka płyt mam mogę umieścić (rozmawiałem z autorami nagrań, nie mają jak narazie nic przeciwko). Tym sposobem można wyłowić grajków których nie znamy a są obok nas.

Możesz powrzucać na strone mp3, skoro masz na to pozwolenie.
 
MisiuPtysiu
#49 Drukuj posta
Dodany dnia 28-03-2009 00:24
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Możesz powrzucać na strone mp3, skoro masz na to pozwolenie.

Raczej chodziło mi o stworzenie dodatkowej zakładki obok zakładki "Filmy" wcisnąć zakładkę "Muzyka Kępna" lub "Rytmy Kępna"
 
savary
#50 Drukuj posta
Dodany dnia 27-04-2009 09:03
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Chcialbym zglosic pewne problemy jakie mam z ta strona. Jestem zarejestrowanym czlonkiem od niedawna i w zeszla srode zmodyfikowalem troche moje dane w profilu. Dodalem takze zdjecie jako avatar. Otworzylem dwa nowe tematy w forum i mialem kontakt z Panem "kempen" na pewien bardzo interesujacy mnie temat.
Niestety w sobote i niedziele nie moglem w ogole wejsc na strone, a dzisial laduje mi sie stara strona, tzn. strona sprzed moich modyfikacji, bez zdjecia w moim profilu, bez moich tematow na forum. Takze czas spedzony przeze mnie na stronie jest sprzed miesiaca. Niemniej reszta wiadomosci ogolnie dostepnych jest aktualna. Nie moge sobie tego wytlumaczyc.
 
zimek79
#51 Drukuj posta
Dodany dnia 27-04-2009 09:10
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

W weekend były pewne problemy z socjium, ale nasi wodzowie trzymają rękę na pulsie
 
Mowa_Trawa
#52 Drukuj posta
Dodany dnia 27-04-2009 13:20
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Ja trafiłam dzięki cudownej wyszukiwarce -google Grin Szukałam zdjęć Mikorzyna a znalazłam o wiele więcej niż chciałam.

Żona z mężem w restauracji. Żona zamawia:

- Stek, pieczone ziemniaczki i lampkę wina...

- A warzywo? - pyta kelner.

- On? To samo co ja.
 
efkama
#53 Drukuj posta
Dodany dnia 27-04-2009 20:59
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

savary napisał/a:
Chcialbym zglosic pewne problemy jakie mam z ta strona. Jestem zarejestrowanym czlonkiem od niedawna i w zeszla srode zmodyfikowalem troche moje dane w profilu. Dodalem takze zdjecie jako avatar. Otworzylem dwa nowe tematy w forum i mialem kontakt z Panem "kempen" na pewien bardzo interesujacy mnie temat.
Niestety w sobote i niedziele nie moglem w ogole wejsc na strone, a dzisial laduje mi sie stara strona, tzn. strona sprzed moich modyfikacji, bez zdjecia w moim profilu, bez moich tematow na forum. Takze czas spedzony przeze mnie na stronie jest sprzed miesiaca. Niemniej reszta wiadomosci ogolnie dostepnych jest aktualna. Nie moge sobie tego wytlumaczyc.



witam ! rzeczywiście ostatnio były problemy ze stroną co wszyscy odczuliśmy dość dobitnie ! całe te zamieszanie wynikło z przyczyn od nas niezależnych gdyż nie jesteśmy właścicielami serwera a za darmową stronę cóż można wymagać. To, że zaginęły wszystkie modyfikacje jest zapewne wynikiem resetowania serwera ! już pisałam do twórców socjum z prośbą o wyjaśnienie ale jak dotąd nie otrzymałam żadnej odpowiedzi !
 
Pawel90
#54 Drukuj posta
Dodany dnia 27-04-2009 21:03
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

a ja rozkochałem się całkowicie w tej stronce, a jak są awarie to nie umiem bez niej wytrzymać... CUDO!!!usmiech
jeśli miłość jest nałogiem - to ja się właśnie uzależniłemusmiech Od miłości - do tej stronki, atmosfery na niejusmiech I doceniłem swoje rodzinne, kochane miastousmiech

Edytowano 1raz, ostatnia edycja 2009-04-27 21:07:05

 
savary
#55 Drukuj posta
Dodany dnia 30-04-2009 13:23
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Jak moge usunac swoje posty?
 
Slawas
#56 Drukuj posta
Dodany dnia 30-04-2009 13:31
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

savary napisał/a:
Jak moge usunac swoje posty?

Zalogować się i kliknąć Usuń obok posta.
 
MisiuPtysiu
#57 Drukuj posta
Dodany dnia 04-05-2009 17:26
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Wiecie co sobie pomyślałem? Przeglądając stare zdjęcia Rynku Kępińskiego, wpadła mi do głowy myśl aby zorganizować kiedyś wystawę na rynku i zobrazować Mieszkańcom wizualną historię rynku na bazie zdjęć jakie są na stronie. Myślę, że i środki w budżecie by się znalazły gdyby wystawę połączyć z zakończeniem modernizacji obecnego rynku w Kępnie (ale mogę się mylićusmiech
 
zimek79
#58 Drukuj posta
Dodany dnia 05-05-2009 07:33
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Zgadzam się z kolegą. Taka wystawa nawet na samym rynku byłaby ciekawym pomysłem. Problem w tym, że najlepiej by było wydrukować kilka obrazków starego rynku w większym formacie, a my tu mamy wszystko do 200kb, ale można pomyśleć o tym.
 
MisiuPtysiu
#59 Drukuj posta
Dodany dnia 05-05-2009 10:02
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Ja mogę pogadać w drukarniach we Wrocławiu ile by kosztowało zeskanowanie zdjęcia a następnie wydrukowanie w odpowiednim formacie, tylko muszę znać format a to jest zależne od wymiarów formatów na stojakach.
A jest w czym wybierać: http://www.pf.pl/serwis/drukarnia-Wrocław-V1_YP.html?nav=GIMXL8

Edytowano 1raz, ostatnia edycja 2009-05-05 10:04:58

 
zimek79
#60 Drukuj posta
Dodany dnia 05-05-2009 10:29
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

W Kępnie też mamy coś takiego. Mój kolega to chyba nawet robi. Można MiG zaproponować taką akcję. To byłaby niezła okazja, żeby promować naszą stronę, a materiałów do skanowania mamy przecież trochę. Ja mam ponad 20 przedwojennych pocztówek rynku w Kępnie.
 
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Monografia Kępna z 1815

Czytaj publikację


bądź pobierz książkę
(ok. 35MB)
Do zobaczenia Efka![0]
Kalendarz

Brak wydarzeń.

Złap nas w sieci NK  FB  BL  TVN24
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Leczenie AMD
· Magnesy stolarskie?
· Części samochodowe?
· prezent dla mamy
· Czy miał ktoś proble...
· Prezent dla taty
· Kępno.Węzeł kolejowy.
· Friederike Kempner -...

Losowe tematy
· Historia Piasków.
· Słupia.ZSP.
· Badania archeologic...
· KĘPNO W OKRESIE KSI...
· Internet w Kępnie
Najwyżej oceniane zdjęcie
Brak głosów w tym miesiącu
44,371,183 unikalne wizyty