Zobacz temat
 Drukuj temat
Rzetnia-genealogia.
lepo
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 11-11-2008 14:28
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Witam!
Szukając wiadomości o moich przodkach, okazało się, że mój pradziadek Andrzej Sikora urodził się w 1882 roku w Rzetni pow. Kępiński.
Szukam w jakim kościele mógłby być ochrzczony.
Gdzie są księgi kościelne, w których mógłby być wpisany.
Bynajmniej kościoła w Rzetni nie było.
Proszę o pomoc.
Piotr Sikora z Gdyni.

Edytowano 1raz, ostatnia edycja 2008-11-11 14:31:43

 
sirena32
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 14-11-2008 16:12
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Myślę ,że Rzetnia może miećksięgi metrykalne w Parzynowie.
 
sirena32
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 14-11-2008 16:17
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Przesylamlink parafii ,może skotaktujesz się z miejscowym księdzem-pozdrawiam http://www.diecezja.kalisz.pl/...
 
lepo
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 21-11-2008 23:51
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Serdecznie Dziękuję.
 
pegaz2000
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 05-12-2008 16:21
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Wieś Rzetnia w tamtym czasie (ok. 1880 r) należała napewno do Parafii Parzynów. Ponieważ księgi metrykalne w parafiach trzymane są do ok. 100 lat - dane archiwalne musisz szukać (osobiście na udostępnionych mikrofilmach) w
Archiwum Archideiecezjalnym w Poznaniu ul. Ks. Ignacego Posadzego 2
61-108 P o z n a ń
(Pracownia naukowa: Rezerwacja czytnika:tel. (+48) 061 810 15 19 w.31)

wg http://www.aap.poznan.pl/bazy/...
Parzynów rzymskokatolickie B 1874 - 1891 PM 217/12 mkr 338 3
 
mikehopfen
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 05-12-2008 16:28
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Hej pegaz200 a orientujesz się może czy jet to dostępne dla zwykłego szarego człowieka?A jeśli tak to ile to kosztuje...
 
pegaz2000
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 06-12-2008 00:29
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Oczywiście - dla każdego, kto zgłosi się do Pracownia Naukowej w Archiwum i wypełni: Rewers Archiwalno-Biblioteczny wpisujęc cel poszukiwań: BADANIA GENEALOGICZNE. Księgi metrykalne udostępniane są raczej wyłącznie na mikrofilmach do przeglądania na specjalnych czytnikch do mikrofilmów. Nie ma niestety możlwości własnoręcznego kopiowania (np. foto - jest zakaz wnoszenia aparatów), można natomiast zlecić wykonanie fotokopii znlezionego dokumentu ale to już sporo kosztuje. Dozwolone jest wykonywanie notatek na podstawie tych poszukiwań.

Mikrofilm archiwalny - ma wygląd kliszy ale pozytywowej (wymiary klatek podobne do tych co używaliśmy w starych aparatach - ale długości nawet kilkudziesięciu metrów) i zawiera całą księgę lub i kilka (klatka to jedna strona oryginału)

W Archiwach Państwowych, Archidiecezjalnych i Diecezjalnych w Polsce takie udostępnienia mikrofilmów (a niekiedy i oryginalnych starych ksiąg) dla badań genealogicznych jest bezpłatne.

Księgi metrykalne podstawowe w archiwach to:
Księga Ochrzczonych (łac. Liber Baptisatorum) lub Księga Urodzonych (Liber Natorum) w skrócie oznaczana B
Księga Zaślubionych (Liber Matrimonium lub Liber Copulatorum) w skrócie oznaczana M
Księga Zmarłych (Liber Mortuorum lub Liber Defunctorum) albo Księga Pochowanych (Liber Sepultorum) w skrócie oznaczana D
Zmikrofilmowania ksiąg metrykalnych w przeszłości dokonali mormoni z USA

Trzeba wcześniej telefonicznie zarezerwować sobe ów czytnik na daną godzinę, bo niestety genealogia rodzinna stała się bardzo modna w obecnych czasach i chętnych jest ogrom.
 
mikehopfen
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 06-12-2008 07:33
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Dzięki.
 
Jendrek38
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 02-01-2009 12:18
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Przeczytałem wypowiedź i wzbudziła moje zainteresowanie. Mój dziadek nazywał się Sikora Idzi i urodził się 27.VIII. 1884 roku w Jastrzębiu, Lubczyna Koło Wieruszowa. Sam mam na imię Andrzej. Posiadam odpisy dokumentów Rodziny Sikora ale nie wiem czy były by jakieś powiązania. Jeśli jesteś tym zainteresowany to proszę o kontakt.
 
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Monografia Kępna z 1815

Czytaj publikację


bądź pobierz książkę
(ok. 35MB)
Do zobaczenia Efka![0]
Kalendarz

Brak wydarzeń.

Złap nas w sieci NK  FB  BL  TVN24
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Leczenie AMD
· Magnesy stolarskie?
· Części samochodowe?
· prezent dla mamy
· Czy miał ktoś proble...
· Prezent dla taty
· Kępno.Węzeł kolejowy.
· Friederike Kempner -...

Losowe tematy
· Cmentarz w Donaboro...
· Knajpy w Kepnie
· Kępiński paralotniarz
· Mikorzyn.Szkoła Pod...
· Domasłów
Najwyżej oceniane zdjęcie
Brak głosów w tym miesiącu
44,372,522 unikalne wizyty