Zobacz temat
www.kepnosocjum.pl :: Kępno i okolice :: POSZUKIWANIA
 Drukuj temat
Gdzie są zamki, dwory i dworki?
sp2hav
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 23-04-2009 00:23
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Witam wszystkich kolegów i koleżanki. Pochodzę z pomorza i nie wiem zbyt wiele o waszych okolicach ale z Kępnem, Bralinem i Chojęcinem jestem związany rodzinnie. Chciałbym uzupełnić swoje wiadomości co do tych miejscowości. Chciałbym zapytać tu zgromadzonych czy ktoś orientuje się czy w okolicy Kępna znajduje sie jakiś zamek, dwór lub dworek? Jeżeli ktoś takie informacje posiada proszę o lokalizację lub choćby ogólne namiary. Dzięki usmiech
 
Slawas
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 23-04-2009 08:48
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Zamków to raczej nie ma, za to dworów i dworków trochę jest, wystarczy po galeriach popatrzeć. Ale większość albo w ruinie, albo strasznie zaniedbana.
 
Ryczyn
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 23-04-2009 11:53
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Witam![/quote]
Po zamkach w naszej okolicy zostały przede wszystkim baszty. W Ostrzeszowie baszta będąca pozostałością po zamku z okresu Kazimierza Wielkiego, oraz baszta w Bolesławcu. Ciekowym obiektem jest neorenesansowy pałac w miejscowości Laski. Wybudowana wieża nadaje mu dość zamkowy charakter. Warte polecenia są też zachowane w całości mury obronne miasta Byczyny i znajdujący się w pobliżu gród rycerski.
Nie wiem o jak bliską okolicę Ci chodzi. Obiekty te są godne polecenia a szersze informacje o nich znajdziesz bez problemu w sieci.

P.S: W Ostrzeszowie w piwnicach baszty jest bardzo fajna kawiarnia.

Edytowano 1raz, ostatnia edycja 2009-04-23 14:09:37




Poszukiwać, odkrywać, eksplorować, zdobywać.
 
wiedzma-margo
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 23-04-2009 12:27
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

no i jeszcze Antonin - w sumie tez blisko - pałacyk myśliwski...
 
flape
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 23-04-2009 12:35
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

nikt jeszcze nie wspomniał o dworku w Mikorzynie
 
flape
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 23-04-2009 12:49
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

piszę z pamięci:
Olszowa nr 129 dworek ziemiański,obecnie szkoła.
Olszowa,byłe przedszkole,lewa strona przy wjeździe od strony Wrocławia.
Kierzno+w okolicy kościoła.
Trzcinica+na wjeździe od strony Kępna.
Mroczeń+dwór Wężyków
Rzetnia -obecny DPS
Kępno ul poznańska,obok stawów Morka.
Osiny-dworek ziemiański wraz z zabudową.
Okolice Żurawińca.
Wspomniane wcześniej Laski.
Jankowy -ruina.
Nowa wieś Książęca.
Drożki.
Wielki Buczek.
Słupia.
jak coś mi się jeszcze przypomni to napiszę
 
ad241280
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 23-04-2009 17:52
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

w braline tez cos było została fosa a w srodku sa jakies ruiny
 
Johny44
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 23-04-2009 18:25
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Jest jeszcze pałac Szembeków w Siemianicach, pałac w Pomianach, Lubczynie, Kostowie. Na razie mi się tyle przypomniało.
 
sp2hav
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 23-04-2009 22:23
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Dziękuję za informacje. Myślę, że coś mi się uda z tego wywnioskować. Powiem wam teraz po co mi te informacje. Otóż (nie zagłębiając się zbytnio) jeden z moich kolegów z Warszawy jest wydawcą dyplomu "Zamki Polskie". Chciałbym pomóc mu trochę w rozpowszechnianiu tego dyplomu oraz mam nadzieję zainteresować moich kolegów regionem o którym tak wspaniale się rozpisujecie na waszym forum. Jeżeli jakiś z tych zamków czy dworków ma swoje miejsce w historii to na pewno będzie miło mi że cos do tego dyplomu wniosłem usmiech
Dla chętnych którzy chcą dowiedzieć się więcej podaje adres http://zamki.potpzk.waw.pl/index.php?&action=news

Zainteresowała mnie informacja o fosie w Bralinie. Czy można określić dokładniej gdzie to się znajduje? Często (co roku) jestem w Bralinie i żadnej fosy nigdy nie widziałem
 
panrysio
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 24-04-2009 02:39
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Zapewne chodzi tu o grodzisko w Bralinie, które było wokół otoczone fosą. Ruin tam jednak już nie ma (niczego takiego tam nie zauważyłem), natomiast są resztki fosy, no i cały układ śladów obiektu sugeruje jego dawne przeznaczenie. Aby się tam dostać, trzeba jechać drogą w kierunku Bralin-Mnichowice i jeszcze w samym Bralinie skręcić w prawo, przed boiskiem piłkarskim. Teraz trzeba poruszać się tak, jak polna droga prowadzi, a po przejechaniu ok. 1 km z lewej strony, w łąkach, ujrzymy ślady grodziska.
 
ad241280
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 24-04-2009 06:34
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

ta fosa znajduje sie w polach najlepiej ja widac z torów przy wjezdzie do bralina od strony sycowa po prawej stronie patrzac na mnichowice w koło rosna drzewa nie da sie tego przeoczyc byłam tam z 15 lat temu ale nadal czesto to widze bo moja siostra niedaleko mieszka pozdrawiam.
 
sp2hav
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 11-05-2009 22:31
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Dziękuję wszystkim za pomoc. Siadłem do mapy i poszukałem troszkę tych wszystkich miejsc o których pisaliście. Mam nadzieję, że do lipca opracuję jakiś sensowny plan jakie obiekty wykorzystam. To będzie miła zabawa, myślę, że uda mi się wciągnąć także moich kolegów po fachu (krótkofalowców) z Kępna z Klubu SP3KRE.
Jeszcze raz dziękuję wszystkim. Napewno sie skontaktuję z wami przed przyjazdem w lipcu.

Krzysztof SP2HAV
 
efkama
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 11-05-2009 22:39
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

oczekujemy z nadzieją, że ten "sensowny plan" zaszczyci również naszą stronę ;-)
 
efkama
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 11-05-2009 22:43
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

no i dalekich QSL życzę !!!
P.S. kiedyś też się w to bawiłam ;-) w bardzo odległych czasach jakimś tam Alanem a President Lincoln był moim marzeniem ;-)
 
Slawas
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 11-05-2009 23:06
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Alan i President to nie ta sama dziedzina, choć zbliżona Grin Kiedyś należałem do SP3KRE, ale to daaaaawne dzieje.
 
kas88
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 03-06-2009 13:53
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

w Mikorzynie równiez znajdują sie ruiny zamku. Niestety tylko ruiny...
 
Mustava
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 05-11-2009 07:00
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Pytanie zgodne z tematem, lecz z treścią wątku chyba raczej nie .
Gdzie znaleźć zamki dworki, pałace - w galerii?
Jako że niedawno dołączyłem do użytkowników serwisu dwa dni temu przeglądałem fotki dworków i pałaców w okolicy, a dziś za ChRL nie mogę ich znaleźć.
Np choćby dworek w Mielęcinie, Mikorzynie, Domaninie, Myjomicach.
Wyszukiwarka w zakładce "Zdjęcia" szuka ale nie wiem co i gdzie - chyba tylko w nazwach galerii (choć i tego nie jestem pewien).
Może mnie ktoś oświecić?

Edytowano 1raz, ostatnia edycja 2009-11-05 07:05:11

 
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Monografia Kępna z 1815

Czytaj publikację


bądź pobierz książkę
(ok. 35MB)
Do zobaczenia Efka![0]
Kalendarz

Brak wydarzeń.

Złap nas w sieci NK  FB  BL  TVN24
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Leczenie AMD
· Magnesy stolarskie?
· Części samochodowe?
· prezent dla mamy
· Czy miał ktoś proble...
· Prezent dla taty
· Kępno.Węzeł kolejowy.
· Friederike Kempner -...

Losowe tematy
· Cmentarzysko Lipka
· Zaginiony kot
· Wspólne Fotografowa...
· Kolejna akcja: "Kam...
· hydepark
Najwyżej oceniane zdjęcie
Brak głosów w tym miesiącu
44,380,976 unikalne wizyty