Zobacz temat
 Drukuj temat
Bocianie gniazda - gdzie?
Seba
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 03-11-2010 19:41
Awatar

Postów: 530
Data rejestracji: 06.09.10

Pomiany - niedaleko od skrzyżowania z drogą na Trzcinicę, w stronę wioski po prawej stronie przy mini skrzyżowaniu na polną dróżkę na słupie. Ale tamto gniazdo znajduje się na specjalnym podeście (?), więc pewnie jest odnotowane. Tam rok w rok są młode usmiech
Kuźnica Trzcińska - w ogródku p. Mikoś - czyli na środku wioski jest taka dróżka boczna do kilku domów, ostatni dom po prawej stronie na końcu tej dróżki (miejscowych pytać o skotnicę Grin ). Niestety w ostatnich latach bociany przestały tam wylęgać młode, po tym jak kiedyś kuna dostała się na drzewo, zaatakowała stare bociany i praktycznie udusiła wszystkie młode. Ogółem pół wioski się wówczas obudziło z powodu hałasu, jakiego narobiły bociany które broniły swoich młodych - oraz kuna - atakowana przez bociany w samoobronie.
Kuźnica Trzcińska - na Pile - na terenie pomiędzy domami p. Olek a domem, gdzie dawniej mieszkali p. Dominikowie - tam znajduje się gniazdo na drzewie. Tam też rok w rok są młode usmiech
 
krzysztof65
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 04-12-2010 21:38
Postów: 1
Data rejestracji: 04.12.10

Gniazdo znajduje sie w jednym z gospodarstw kolo szkoly białej w Olszowie
 
angru4
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 31-12-2010 17:32
Postów: 3
Data rejestracji: 04.10.10

Jak już wcześniej pisałem w Jankowach są dwa gniazda. Ostatnio doszły mnie słuchy, że ruiny dworku mają wiosną rozbierać. No a co stanie się z gniazdem na szczytowej ścianie? Może ktoś pomoże je uratować!!!!!!!!
 
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Monografia Kępna z 1815

Czytaj publikację


bądź pobierz książkę
(ok. 35MB)
Do zobaczenia Efka![0]
Kalendarz

Brak wydarzeń.

Złap nas w sieci NK  FB  BL  TVN24
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Leczenie AMD
· Magnesy stolarskie?
· Części samochodowe?
· prezent dla mamy
· Czy miał ktoś proble...
· Prezent dla taty
· Kępno.Węzeł kolejowy.
· Friederike Kempner -...

Losowe tematy
· 22 stycznia 1945 r
· Historia Chojęcina.
· Cmentarz w Donaboro...
· Historia Łęki Opato...
· Wieża ciśnień - mo...
Najwyżej oceniane zdjęcie
Brak głosów w tym miesiącu
44,360,514 unikalne wizyty