Zobacz temat
 Drukuj temat
Zespoły muzyczne z Kępna
MisiuPtysiu
#61 Drukuj posta
Dodany dnia 09-04-2009 16:11
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Wielkie dzięki za info lookas24usmiech Bede na 100%usmiech
 
kempen
#62 Drukuj posta
Dodany dnia 09-04-2009 16:34
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

co to za rodzaj muzyki? da się to w jakąś szufladkę wsadzić?
 
MisiuPtysiu
#63 Drukuj posta
Dodany dnia 09-04-2009 17:51
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

kempen napisał/a:
co to za rodzaj muzyki? da się to w jakąś szufladkę wsadzić?


Mam nadzieje, że nieusmiechTa muzyka jest gatunkowo kosmopolitycznausmiech Oczywiście jakiś tzw. krytyk muzyczny, od razu zacznie klasyfikować, dzielić i segregoać - ludzie bez klasyfikacji mają poczucie chaosu a tym bardziek krytyk muzycznyusmiech. Ja uważam, że tego typu polityka tylko szkodzi muzyceusmiech Ci ludzie grają niebanalną muzykę bo mają w d...e wątpliwe klasyfikacje (tak mi się wydajeusmiech) i poprzez to, tworzą jakąś inną jakość.
Ps.
a jak definiują ową twórczość sami twórcy możesz zapytać bezpośrednio ich na koncercieusmiech
 
kempen
#64 Drukuj posta
Dodany dnia 09-04-2009 18:49
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

no i posłuchałem na majspejsie - chłopaki dają czadu, w pierwszym kawałku nawet Morrison śpiewa, ciekawe, ważne,że ktoś coś próbuje robić.
 
MisiuPtysiu
#65 Drukuj posta
Dodany dnia 09-04-2009 19:39
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Jako ciekawostkę podam, że basista z Zoltara i basista z Yako Tako to ta sama osobausmiech A perkususta z Franza Jagera oraz perkusista z Yako Tako to również ta sama osobausmiech Taki urok lokalnej sceny muzycznejusmiech
 
kempen
#66 Drukuj posta
Dodany dnia 09-04-2009 20:50
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

to chyba rzecz typowa w muzycznym światku, myślałem, że - pierwsze primo - w Jaggerze będbku Muller, drugie primo - że Jagger nie istnieje.
Śmiem twierdzić, że mam jakąś tam kulturę muzyczną - kapela jest fajna ale jak dla mnie ten bas jest za bardzo wyrazisty, kojarzyu mi się z Primusem ale fajne są syntezatory wkomponowane, jak w Faith no more z okresu Epic (ale to kwestia gustu). Voniu nie może zarzucić, że się nie gra.
 
MisiuPtysiu
#67 Drukuj posta
Dodany dnia 10-04-2009 09:30
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

kempen napisał/a:
to chyba rzecz typowa w muzycznym światku, myślałem, że - pierwsze primo - w Jaggerze będbku Muller, drugie primo - że Jagger nie istnieje.
Śmiem twierdzić, że mam jakąś tam kulturę muzyczną - kapela jest fajna ale jak dla mnie ten bas jest za bardzo wyrazisty, kojarzyu mi się z Primusem ale fajne są syntezatory wkomponowane, jak w Faith no more z okresu Epic (ale to kwestia gustu). Voniu nie może zarzucić, że się nie gra.


Co prawda Franz Jagger (jako zespół) nie istnieje, ale Muller istniejeusmiechi pamięć o tym fajnym zespole również (Yako Tako też nie istnieje a nagrali płytę i pamięć o tym zespole zostanie).
Strzał z Primusem jest jak najbardziej celnyusmiech Co prawda ja tam Faith No More nie słyszę, raczej takie kapela jak: Weather Raport, Neptun itp. Ale tak to już kwestia gustu czyli klasyfikacjiusmiech
 
kempen
#68 Drukuj posta
Dodany dnia 10-04-2009 09:36
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

ważne, że grają i że jest o tym na stronie
 
MisiuPtysiu
#69 Drukuj posta
Dodany dnia 10-04-2009 12:48
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Oczywiście że ważne że chłopaki grają! Tyle że nie w Kępnie! Współcześnie tożsamość lokalna budowana jest coraz częściej na szeroko rozumianej sferze rozrywki i kultury. Zespoły stają się nieformalnymi promotorami miast, i tym sposobem mają wpływ na zewnętrzny wizerunek miasta z którego pochodzą. Na takie niszowe koncerty zjeżdżają się coraz częściej mieszkańcy wielkomiejscy ? w ramach tzw. turystyki kulturalnej i tym sposobem miasteczka stają się bardziej atrakcyjne ponieważ na kolejne koncerty ściągane są coraz większe ?tłumy? . Pod tym względem Ostrzeszów bije nas o głowę. Zespoły to rozrywkowy skarb miasta.
Ps. Co do Zoltara to myślę, że to nie jest jakiś tam sobie zespół, to zespół który bardzo świadomie tworzy inną jakość. Puściłem jego kawałki jednemu z współorganizatorów Jazzu nad Odrą we Wrocławiu? nie ukrywał wielkiego zaskoczenia bardzo wysokim poziomem gry. W momencie kiedy mu powiedziałem, że żadna z osób nie chodziła do szkoły muzycznej i grają ze słuchu, to nie chciał mi uwierzyćusmiech. Tego typu kapele to raczej rzadkość w małych miastach w których nie ma publiki tego typu. Tym bardziej podoba mi się ta kapela, która tworzy niepopularne formy w bardzo dobrym stylu ? mają po prostu osobowość muzyczną.
A co do Franza Jaggera to przypomnę tylko, że ten zespół został bardzo dobrze przyjęty na koncertach Jarocińskich (nawet chyba zajęli tam jakieś miejsce w konkursie). Nagrali kasetę ?w jak na owe czasy ? dobrej wytwórni. Co tym bardziej zasługuje na uznanie, gdyż muzyka którą grali nie należała do popularnych i łatwych kawałków. W mojej opinii ów zespół powinien mieć swoją ulicę w Kępnieusmiech
 
lookas24
#70 Drukuj posta
Dodany dnia 15-04-2009 18:33
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

.

Edytowano 2razy, ostatnia edycja 2010-03-05 02:04:48

 
lookas24
#71 Drukuj posta
Dodany dnia 15-04-2009 18:33
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

.

Edytowano 2razy, ostatnia edycja 2010-03-05 01:59:25

 
kempen
#72 Drukuj posta
Dodany dnia 15-04-2009 19:08
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

mnie osobiście Franz Jager bardzo przypomina Klausa Mittfoha (nie wiem czy nazwę napisałem dobrze). Co się tyczy kultury to wydaje mi się, że byłoby niezmiernie ciekawym rozszerzeniem strony promowanie tutaj kultury niezależnej. Więc jeżeli chcecie takowej zakładki i deklarujecie się Ptysiu i Lookas24 być jej edytorami to wystarczy to uzgodnić z resztą administratorów.
 
MisiuPtysiu
#73 Drukuj posta
Dodany dnia 15-04-2009 22:47
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

kempen napisał/a:
mnie osobiście Franz Jager bardzo przypomina Klausa Mittfoha (nie wiem czy nazwę napisałem dobrze). Co się tyczy kultury to wydaje mi się, że byłoby niezmiernie ciekawym rozszerzeniem strony promowanie tutaj kultury niezależnej. Więc jeżeli chcecie takowej zakładki i deklarujecie się Ptysiu i Lookas24 być jej edytorami to wystarczy to uzgodnić z resztą administratorów.


Porozmawiam z lookasem24 w sprawie tej bardzo interesującej inicjatywyusmiech
 
kempen
#74 Drukuj posta
Dodany dnia 15-04-2009 22:56
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

jeszcze bardziej mi się tu podoba...
 
Slawas
#75 Drukuj posta
Dodany dnia 16-04-2009 09:54
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

lookas24 napisał/a:
W dziale kultura z tego co widzę chyba nie ma takiej opcji.. Może warto byłoby zrobić tam jakąś zakładkę - kultura niezalezna w kepnie, kultura alternatywna, albo imprezy niezależne w Kępnie.
Wtedy każdy kto udziela się w jakikolwiek artystyczny sposób w Kępnie mógłby zamieścić sobie jakieś info dotyczące organizowanych przez siebie imprez: koncertów, wystaw, wieczorów poetyckich, plenerów, wernisaży itd..

Niestety zakładka kultura nie działa na zasadzie edycji dla każdego uzytkownika. Ale nie ma problemu, w moim profilu jest meil, wysyłajcie wszelkie infa, znajdą się w zakładce kultura.
 
MisiuPtysiu
#76 Drukuj posta
Dodany dnia 18-04-2009 10:39
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Przypominam, że dzisaj o 19 mamy koncert Kępińskiej kapeli w Ostrzeszowie. Ja jadę pokibicować lokalnej alternatywieusmiech

Ps. Na moim profilu załadowałem kolejny zespół z Kępna - jest to zespół ZOLTAR oraz kawałek Circus.
Dzięki dla Roberta z zgodę na umieszczenie kawałka na stronieusmiech

Edytowano 1raz, ostatnia edycja 2009-04-19 00:18:16

 
MisiuPtysiu
#77 Drukuj posta
Dodany dnia 19-04-2009 21:33
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Kurz z dźwięków koncertowych opadł ? Ostrzeszów wraca do codziennościusmiech Koncert Ostrzeszowski uważam za bardzo udany i nie chodzi mi tylko o efekt muzyczno-sceniczno-estetyczny ale i również o klimat imprezy ? klimat, który stworzyli ludzie. Muszę przyznać, że Kępno było reprezentowane w bardzo przyzwoitej liczbie (udało się ściągnąć wielu weteranów Kępińskiej sceny muzycznej) ale najbardziej mnie ucieszył widok młodych osób ze szkół ponadgimnazjalnych które wykazały się takim poziomem samodeterminacji co to pozwala ludziom poruszać się z jednej miejscowości do drugiejusmiech -fajnie, że interesują się muzyką, która co prawda przeżywa renesans lecz nie w małych mieścinach, a na poziomie wielkich ośrodków miejskich. Fajnie, że pojawiły się osoby, które oprócz muzykowania coś tam malują, słuchają, czytają, startują w konkursach kapel itp. Fajnie, że pojawiły się osoby, które co prawda nie gustują w takiej muzyce ale cieniom i doceniają wysiłek twórczy innych ? mniej czy też bardziej bliskich osób; fajnie, że pojawiły się osoby które myślały, że będzie discousmiech, fajnie, że pojawiły się osoby które po prostu się tam znalazły z bliżej mi nieokreślonych przyczyn - widać w beciku urodzone lub mają fory u "Tego Co Myśli Nawiedza".
A siła publiki zrobiła swoje, ZOLTAR nie miał wyjścia, musiał zagrać bisy (a niejaka grupka niewiast nawet odkryła w sobie potencjał wokalny i zaczęła śpiewać ?Sto lat?usmiech - życie rokendrolowca ma wiele plusówusmiech). Bardzo fajny występ zarówno ZOLTRA jak i PLUMA, co prawda akustyka mierna ale specyfika celującausmiech Poczułem się jak we Wrocławskich pubach muzycznych.
Pozytywnie zakręceni ludzie z Ostrzeszowa ? to po prostu fajni ludzieusmiech
Koncert Ostrzeszowski to nie tylko koncert muzyczny ale i koncert społecznej integracji okazja do wymienienia się meilami, numerami tel, płytami, pogadania o sprzęcie i muzyce; do spotkania znajomych porozrzucanych po innych miastach, okazja do wypici piwka w towarzystwie osób które ?lubią się głośno śmiać?. usmiech
Pozdro dla ZOLTARA!!!

PS. Pozdrowienia dla niejakiego Marcinkausmiech Dzięki za fajną rozmowęusmiech

Ps.Ps. Zapraszam do Wrocławia na 10. Festiwal Kina Amatorskiego i Niezależnego KAN
22 - 26 kwietnia, http://www.kan.art.pl/index.php?m=3&p=1&l=

Edytowano 1raz, ostatnia edycja 2009-04-19 21:46:19

 
lookas24
#78 Drukuj posta
Dodany dnia 24-04-2009 02:48
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

.

Edytowano 2razy, ostatnia edycja 2010-03-05 01:58:08

 
Mowa_Trawa
#79 Drukuj posta
Dodany dnia 26-04-2009 20:29
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

lookas24 napisał/a:
Dziekujemy
Jak tylko czas pozwoli i znajdzie sie jakis skromny funduszusmiech planujemy zorganizowac w kepnie cos w rodzaju małego cyklicznego festivalu promującego muzykę alternatywną, eksperymentalną, psychodzeliczną, indie, jazz etc.etc. zapraszając raz do roku jeden lub dwa zespoly. Co z tego wyjdzie-okaże sie mam nadzieje juz w niedalekiej przyszlosci.


Jestem za i jeśli będę mogła jakoś pomóc w organizacji to zrobię to z wielką przyjemnością.

Żona z mężem w restauracji. Żona zamawia:

- Stek, pieczone ziemniaczki i lampkę wina...

- A warzywo? - pyta kelner.

- On? To samo co ja.
 
MisiuPtysiu
#80 Drukuj posta
Dodany dnia 26-04-2009 21:13
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Wiedz Mowa Trawa, że to bardzo fajnie z twojej stronyusmiech
 
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Monografia Kępna z 1815

Czytaj publikację


bądź pobierz książkę
(ok. 35MB)
Do zobaczenia Efka![0]
Kalendarz

Brak wydarzeń.

Złap nas w sieci NK  FB  BL  TVN24
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Leczenie AMD
· Magnesy stolarskie?
· Części samochodowe?
· prezent dla mamy
· Czy miał ktoś proble...
· Prezent dla taty
· Kępno.Węzeł kolejowy.
· Friederike Kempner -...

Losowe tematy
· Jak zbudować tani i...
· Myjomice
· Wierzbięta i kolejn...
· Niemiecka polityka ...
· Znane osoby - ks. J...
Najwyżej oceniane zdjęcie
Brak głosów w tym miesiącu
44,372,922 unikalne wizyty