Zobacz temat
 Drukuj temat
Zespoły muzyczne z Kępna
lampard_33
#41 Drukuj posta
Dodany dnia 15-03-2009 00:18
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

zgadzam sie z Tobą całkowicie, jednakze pod lipami to nie był pojedynczy wyskok - byłem juz na paru koncertach, jednak ten Pub przy całej mojej sympati nie spełnia warunków dla szerszej prezentacji. Więc o co przede wszystkim chodzi. Moim zdaniem o brak zainteresowania młodymi ludźmi, którzy posiadaja talent ale nie mają siły przebicia. Jest to ogromnie smutne, gdyz naprawdę nie wymaga od naszego "miasta" wielkich srodków ale jedynie odrobinę dobrej woli i zainteresowania- ale tego tutaj brak. Reasumując kasa Misiu kasa? SMUTNE [quote]MisiuPtysiu napisał/a:
A jakie jest twoje pokolenie??
W Kępnie znajduje się jeszcze kilka zespołów muzycznych jednakże stylistyka się zmieniłausmiechAle niewątpliwię zmiany pokoleniowe dają o sobie znaćusmiech Tzn. pojęcie zespołu powoli zanika, gdyż coraz więcej ludzi tworzy w zaciszu domowym swoje własne kompozycje i nawet nikt o tym nie wie. Po drugie, pojawiają się nowe formy muzyczne bardziej elektroniczne. Po trzecie, w Kępnie jest grono ludzi które potrafi grać na jakimś instrumencie, jednakże wydaje mi się że nawet o sobie nie widzą - brak miejsca spotkań dla tego typu osób a często wolą sami tworzyć i się nie ujawniać. Po czwarte, wyemigrowanie kilku zdolnych osobowości powoduje zanik wzoru lokalnego grajka muzycznego. Po piąte, niegdyś to kino było miejscem spotkań dla tego typu osób, odbywały się tam próby niektórych zespołów, obecnie jest to obarczone o wiele większymi barierami dostępu. Po szóste, zmiana stylu życia, muzyka i proces jej tworzenia zawsze łączy się z jakimś systemem wartości - na lokalny poziom wchodzi społeczeństwo konsumpcyjne które propaguje raczej kulturę konsumpcji niż kulturę aktywności kulturalnej. Po siódme, brak kącika Brzytewnego w radiu Sud - kto pamięta ten wie o co chodziusmiech Po ósme, lokalna polityka kulturalna sprowadza się do mało atrakcyjnych festynów, dla porównania, proszę zwrócić uwagę co się dzieje w Ostrzeszowie - większy pluralizm gustów muzycznych. Ogólnie brak lokalnej platformy promocji młodych twórców (z wyjątkiem Przeglądu Piosenki Obcojęzycznej w LO nr1).
Szansą dla zespołów lokalnych może się okazać próba połączenia lokalnej sceny muzycznej z sektorem usług (puby, restauracje, itp.) Niedawno pod lipami miało miejsce tego typu zjawisko, kto był ten widziałusmiech
Wracając do tego czy w Kępnie jeszcze ktoś gra, tak, grają zespoły muzyczne tyle, że już nie wierzą w ogólnopolski sukces muzyczny (a taka wiara jest istotna) co też w mojej opinii powoduje to, iż są to zespoły mniej trwałe. Inny problem to taki, iż polska rzeczywistość lokalnych społeczności staje się coraz bardziej pofragmentaryzowana tzn. słaba komunikacja międzypokoleniowa. Miasto musi stworzyć takie warunki a miasto to Myusmiech
Może ktoś ma inne spostrzeżenia?
 
MisiuPtysiu
#42 Drukuj posta
Dodany dnia 15-03-2009 13:13
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Masz oczywiście rację lampard-33 mówiąc, że za mało mamy tutaj ludzi dobrej woli oraz pieniędzy, które pozwolą na tego typu inicjatywy. Jednakże ja należę do tego typu osób, które szukają jeszcze innych czynników, które minimalizują uzależnienie rozwoju twórczości artystycznej od przymusów finansowychusmiech Uważam że pomysł z koncertami pod Lipami jest bardzo dobry, fakt warunków to tam nie ma ale to dlatego, że jest nadwyżka zainteresowania publiki tego typu inicjatywami nad fizycznymi możliwościami Pubu - to się nazywa nisza rynkowausmiech. Kto wię może niedługo Meta coś takiego zorganizujeusmiech Albo Pub w Baranowie. Pieniądze to jedno a umiejętności organizacyjne to drugie. Uważam, że pieniądze się znajdą jak zadziałają się organizatorzy (przykład Mysłowic)umiejący organizować sieć sojuszy na rzecz jakiejś fajnej sprawy - a tych jak na razie za mało w Kępnie. Choć myślę że i tacy by się znaleźli tylko muszą się spotkać, pogadać, zapoznać, wymienić uściski, i spojrzeć sobie w oczy i pomyśleć jak zciągnąć dofinansowania z różnych źródeł na tego typu akcje, współpracować. Wiesz lampard 33 jakie jest rozwiązanie tej luki jeżeli chodzi o zainteresowanie tematem zdolnej młodzieży w regione? FUNDACJA na rzecz tego typu osób w regionie. Taki jest mój pomysłusmiech A oto coś dla zainteresowanych: www.ngo.pl/files/biblioteka.ngo.pl/public/serie/3w/jak_zalozyc_fundacje.pdf oraz wydawnictwa.ngo.pl/files/gazeta.ngo.pl/public/broszury_3w_w_pdf/broszury_aktualne/jak_zalozyc_fundacje.pdf
Pozdrawiam

Edytowano 1raz, ostatnia edycja 2009-03-15 13:17:30

 
voniu
#43 Drukuj posta
Dodany dnia 16-03-2009 16:23
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Zgadzam się z niektórymi tezami - ale nie można wszystkiego zwalać na brak zainteresowania Miasta rozwojem takich form twórczości. W czasach "mojego pokolenia" nikt nie promował TNT, Plastra i innych - plakaty robiło się samemu, nie było lokalnego radia, sale do prób wynajmowało się " po znajomości", sprzęt kupowało się ze swojej uciułanej kaski a woziło pożyczonym od taty samochodem. Były też chwile zwątpienia, kłótnie, rozstania. Ale zapał zawsze wracał, tworzyły się następne kapele, nawet z podobnymi składami. Po prostu SIĘ CHCIAŁO!!! Dla własnej frajdy, dla uznania kolegów, dla udowodnienia rodzicom, że nie jesteśmy "straconym pokoleniem"!
W dzisiejszej dobie internetu każdy zamyka się w domu przed monitorem, słucha wiadomości o kryzysie i "leje" na wszystko. Nawet biorąc gitarę na ognisko, czuję się czasami jak idiota, śpiewając piosenki ludziom, którzy w tym czasie rozmawiają o wszystkim i o niczym, ale śpiewać "się wstydzą". Po prostu odczuwam to jako zanik potrzeby wspólnego przebywania, na koncerty chodzi się "od wielkiego dzwona"
( a propos zapraszam na recital :
PSM I st. im. A. Tansmana w Kępnie zaprasza Wszystkich Miłośników Muzyki Klasycznej, Absolwentów, Uczniów i Przyjaciół Szkoły na recital absolwentki Naszej Szkoły Natalii Lentas, obecnie studentki III roku Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu klasy fortepianu dr Michała Szczepańskiego - laureatki wielu prestiżowych konkursów międzynarodowych, ogólnopolskich.

Program recitalu:
- J.S. Bach - Preludium i fuga G- dur II tom WTK
- F. Chopin - Etiuda f-moll op.25 nr 2
- S. Rachmaninov - Etiuda h-moll op.39 nr 4
- F. Chopin - Ballada f-moll op. 52
- *************przerwa***************
- W.A. Mozart - Sonata B-dur KV 333
- K. Szymanowski - Mazurki op. 50 nr 1,2,3,4
- F. Chopin - Andante Spianato i Wielki Polonez Es-dur op.22

Serdecznie zapraszam - wstęp wolny - Iwona Korta

/sala kameralna PSM I st. w Kępnie przy ul. Staszica 10
dnia 23 marca 2009 godz. 17.30/


Kto z Was przyjdzie? Czujecie taką potrzebę?
Nie można mieć pretensji do nikogo, że siła do czegoś nie namawia. najpierw trzeba znaleźć takie chęci w sobie!


Aaaaa, przepraszam za wywód - tak mi się jakoś napisało...
 
MisiuPtysiu
#44 Drukuj posta
Dodany dnia 16-03-2009 20:42
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Niestety jestem osobą z poza Kępna i na recitalu mnie raczej nie będzie
Co do twojej wypowiedzi voniu - masz jak najbardziej rację zaznaczając fakt zanikania jakiejś takiej lokalnej więzi wspólnotowej. Zespół muzyczny to właśnie jakaś taka wspólnota gustów i pasji. Ale oto mi chodzi, jakoś tak się poskładało że ten duch niezależnego organizowania jakiś wydarzeń (muzycznych, pisarskich, ogónie artystycznych) zanika - choć i tak według mnie nie był zbyt wielki. Ale jeden fakt jest bardzo wazny. Kiedyś za moich czasów wyjazd na jakiś koncert z poza kępna to było wydarzenie dla wszystkich. Bo poprostu takich wydarzeń w polsce nie było za wiele albo się o nich nie słyszało - raczej to drugieusmiech Teraz to koncert jest tak drogi że wolę sobie go ściągnąć z InternetuusmiechOgólnie mówiąc, myślę że dostępność muzyki w internecie też swoje zrobiła. (ale z drugiej strony to dzięki niemu się teraz komunikujemyusmiech inny czynnik to po prostu demografia - w kępnie jest coraz mniej młodzieży.
 
Slawas
#45 Drukuj posta
Dodany dnia 16-03-2009 20:45
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

voniu, pozwolisz że wrzucę to też do działu Kultura usmiech
 
lookas24
#46 Drukuj posta
Dodany dnia 17-03-2009 22:32
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

*

Edytowano 2razy, ostatnia edycja 2010-02-14 16:45:43

 
voniu
#47 Drukuj posta
Dodany dnia 17-03-2009 22:42
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Slawas napisał/a:
voniu, pozwolisz że wrzucę to też do działu Kultura usmiech

Jeśli to w czymkolwiek pomoże - to pozwalam. Grin
 
MisiuPtysiu
#48 Drukuj posta
Dodany dnia 18-03-2009 09:34
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

lookas24 napisał/a:
Mimo wszystko Misiu Ptysiu myslę ze nie można porównywac konceru oglądanego na ekranie monitora z wrażeniami jakich doświadczamy oglądając coś na żywousmiech

Jeśli chodzi o porównanie ilości tego typu wydarzen w Kępnie i Ostrzeszowie, to chodzi chyba właśnie o wspomniany wcześniej wiekszy pluralizm gustów muzycznych...
Dla porównania wystarczy podać WAŻNIEJSZE wydarzenia jakie odbyły się w Ostrzeszowie w przeciągu zaledwie ostatnich 6 MIESIĘCY.

-13września 2008 Klub Pod Basztą>>Romek Puchowski
Link: http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&VideoID=52739414

-13październik 2008 LONELY DRIFTEN KAREN(Austria; Hiszpania) oraz SelFbrush(Czechy)
Link: http://www.myspace.com/lonelydrifterkaren

-1grudzień 2008 4edycja Feel On Fest i koncerty:
Let The Boy Decide; New Century Classics; Old Time Radio
Link: http://www.myspace.com/feelonmusic

-20luty 2009 festiwal rockowo-blusowy - koncerty:
Et Tumason(Islandia); Siła Przebicia; Who Knows(Kraków); Borys Kowalewski i Adam Glinka(Poznań)
Link: http://www.myspace.com/ettumason

10marca 2009 Koncerty: Woody Alien(PL) oraz Thomas Denver Jonnson(Szwecja)
Linki: http://www.myspace.com/likewoodyalien
http://www.myspace.com/thomasdenverjonsson

a w najbliższej przyszłości w Ostrzeszowie równieżusmiech -27 marca New Century Classics(Kraków)
-18 Kwietnia Plum(Poznań); zoltar(Kępno)
Link: http://www.myspace.com/likeplum
http://www.myspace.com/zoltarpoland

Jak widać, niestety Kępno blado wypada ze swoim kalendarzem imprez kulturalnych...
Miejmy nadzieje że kiedyś to sie zmieni..

Pozdrawiam!


Ależ oczywiście że lepiej się bogibać na żywca!!! Ale dla niektóeych to za duży wysiłek, a po drugie ceny koncertów są czasami zabujcze. ( nawet tych Pappa Danceusmiech
A co to umiejętności organizacyjnych ostrzeszowa to jestem pod wrażeniem. Widzimy że Ostrzeszów staje się po prostu takim regionalnym Centrum kultury - ale z drugiej strony myśle że zawsze byli od nas o 12 kroków do przodu, jeżeli chodzi o muzykowanie i grajkowanieusmiech
Lookas 24, masz jakąś wiedzę jak oni to robią, że ściągają takie zespoły??

Ps. A oto kulturalna mapa drogowa Kępna i okolic: http://img.iap.pl/s/105/202649/Edytor/File/Microsoft_Word_-_WYKAZ_IMPREZ_2009.doc_-_STRONA.pdf

Ps. ps. Czy ktoś zna maila do Kępińskiego Ośroda Kultury?? Wogóle mają już Internet??usmiech

Ps.Ps.Ps: A tak ogólnie myślę, że wszyscy lokalni patrioci powinni ruszyć na koncert Zoltara - ja będe na 100%usmiech

Edytowano 3razy, ostatnia edycja 2009-03-18 10:12:16

 
lookas24
#49 Drukuj posta
Dodany dnia 19-03-2009 03:45
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

.

Edytowano 1raz, ostatnia edycja 2010-03-05 02:12:17

 
MisiuPtysiu
#50 Drukuj posta
Dodany dnia 19-03-2009 10:51
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

lookas24 napisał/a:
Przede wszystkim mają gdzie takie imprezy organizować! W Ostrzeszowie istnieje kilka pubów i klubów jak np klub Piwnica, Pod Basztą i klub Piknik które są bardzo przychylne tego rodzaju imprezom.
Jesli chodzi o zespoly z Polski, to nie jest to jakis wieki problem. Mając miejsce, oraz jakiś fundusz, powiedzmy ok.200-400zł spokojnie mozna zaprosić wiele bardzo ciekawych zespolów z np. Poznania, Krakowa czy Wrocławia. Oczywiście trzeba do tego jeszcze zadbać o jakieś godziwe warunki nagłośnieniowe. W przypadku małych klubów nie jest to wielki problem.
Natomiast jeśli chodzi o ściąganie kapel spoza kraju, to moge powiedziec chyba tylko tyle, że dzialają tam ludzie, którzy na przestrzeni czasu wyrobili sobie dosyć sporą ilość kontaktów, nalezy tu wspomnieć o nieistniejącym juz Ostrzeszowskim zespole Blue Raincoat, który wydał 4płyty zagrał ok.100 koncertów, nie tylko w Polsce w tym także w studiu im.A.Osieckiej Polskiego Radia 3. Na Baszcie natomiast działa człowiek związany z Krakowską Gazetą Wyborczą, TVP3, oraz Krakowskim Radiem Eska Rock.
Jeśli chcesz zaczerpnąć bardziej szczegółowych informacji na ten temat mogę podesłać kontakt.
Pozdrawiam!


Jednym słowem - inna ligausmiech. To utwierdza mnie w tezie, że dobry organizator w Kępnie jest na miarę złotausmiech Pewno wychowali sobie też fajną publikę, która wie o co comon, jak widzi plakat reklamujący tego typu imprezęusmiech
Ps. W kępnie ukazał się ostatnio fajny plakat: Krzysztof krawczyk - bo jesteś ty..., Boys - Jesteś szalonausmiech Bardzo mi się to spodobało - taki minimalizm graficzny, po prostu konkretusmiech

Ps. Jeżeli znacie kogoś z Kępna kto według was miałby coś do powiedzenia na temat życia kulturalnego regionu, zespołów lokalnych, to proszę podeślijcie mu linka do tego forum.

Ps.Ps. Lookas-24 czy to ten Blue Raincoat? http://www.lastfm.pl/music/Blue+Raincoat

Edytowano 3razy, ostatnia edycja 2009-03-19 11:02:20

 
lookas24
#51 Drukuj posta
Dodany dnia 19-03-2009 11:32
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

.

Edytowano 2razy, ostatnia edycja 2010-03-05 02:06:58

 
MisiuPtysiu
#52 Drukuj posta
Dodany dnia 19-03-2009 17:26
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Wielkie dzięki Lookas24 - bardzo fajne kapeleusmiech
 
voniu
#53 Drukuj posta
Dodany dnia 20-03-2009 18:44
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

No fajne, fajne, ale nie kępińskie!!!
Czyżby temat się już skończył?
 
MisiuPtysiu
#54 Drukuj posta
Dodany dnia 21-03-2009 13:18
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

voniu napisał/a:
No fajne, fajne, ale nie kępińskie!!!
Czyżby temat się już skończył?

Myśle, że temat się nie skończył lecz rozwinął, kępińskie zespoły grały i grają poza Kępnem - a Ostrzeszów to miasto gdzie czasami można było zagrać i posłuchać fajnych kapel. Wydaje się iż jest tam lepszy ku temu klimat i infrastruktura.
Ps. A propos inicjatyw twórczych to natrafiłem na taką oto stronkę http://www.bibliotekakepno.pl/index2.html - Fajny jest bardzo pomysł zbudowania Dyskusyjnego Klubu Książki, ciekawe czy jeszcze działa?
Kto pamięta ten wię, że w ów bibliotece kilka lat temu miało miejsce małe wydarzenie artystyczneusmiech Zagrał tam zespół w składzie: Dawid Jański, Łukasz Solarek, oraz niejaki SUWA. Była to taka tymczasowa formacja poezji śpiewanej z bardzo fajnym aranżem muzycznym.

Wiem również, że w Kępnie działa niejaki Roman, fajny koleś - który multiinstrumentalnie zwiedza muzyczne czeluścieusmiech Lecz niestety nie mam dostępu do jego twórczości

Nie wiem czy dobrze pamiętam ale również niejaki IZI (Izydorski) tworzył jakąś formę muzyki (tak, to były dawne czasy). Nie wiem niestety czy grał w jakimś zespole, ale wiem że swego czasu dość ciekawie grał na gitarze - miałem okazję kiedyś posłuchaćusmiech

Ważną osobowością na lokalnym rynku muzycznym był również Witek Zimmer (jeżeli przekręcam nazwisko to mnie poprawcie). Jak wiecie brał udział w kilku projektach muzycznych.

Wiem również, że niejaki Spajder pogrywał z kimś na wieśleusmiech
 
MisiuPtysiu
#55 Drukuj posta
Dodany dnia 31-03-2009 18:43
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Na moim profilu umieszczone są dwa (z czterech) kawałki zespołu GULL. Zespół pochodzi z Kępna i gra raczej ciężkie klimaty. Wszystkich których interesuje twórczość lokalnych kapel zapraszam do odsłuch. Z biegiem czasu będe dokładał inne kapele z Kępnausmiech
PS. Wielkie dzięki za pozwolenie na umieszczenie kawałków dla Pawłausmiech

Edytowano 1raz, ostatnia edycja 2009-03-31 18:45:12

 
MisiuPtysiu
#56 Drukuj posta
Dodany dnia 02-04-2009 14:46
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Kolejny Kępiński zespół którego twórczość jest do odsłuch na moim profilu to Yako Tako. Stylistyka lekko odbiega od gustu GULL-a, ale łączy ich to iż pochodzą z Kępna i tworząusmiech
Wielkie dzięki dla Łukasza za zgodę na umieszczenie 2 kawałków.
Ps. c.d.n.

Edytowano 1raz, ostatnia edycja 2009-04-02 14:47:57

 
lookas24
#57 Drukuj posta
Dodany dnia 03-04-2009 01:03
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

.

Edytowano 1raz, ostatnia edycja 2010-03-05 02:06:33

 
voniu
#58 Drukuj posta
Dodany dnia 03-04-2009 11:41
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

No właśnie - znów indywidualne projekty muzyczne z użyciem komputera. Widać, taki znak czasu - ciężko dziś zabrać się paru ludkom do kupy i stworzyć coś razem korzystając ze "staromodnych" instrumentów. Chyba już nie ma potrzeby przebywania razem, wspólnego działania. To se ne vrati?
 
lookas24
#59 Drukuj posta
Dodany dnia 03-04-2009 15:34
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

.

Edytowano 1raz, ostatnia edycja 2010-03-05 02:06:06

 
lookas24
#60 Drukuj posta
Dodany dnia 09-04-2009 11:00
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

.

Edytowano 1raz, ostatnia edycja 2010-03-05 02:05:42

 
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Monografia Kępna z 1815

Czytaj publikację


bądź pobierz książkę
(ok. 35MB)
Do zobaczenia Efka![0]
Kalendarz

Brak wydarzeń.

Złap nas w sieci NK  FB  BL  TVN24
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Leczenie AMD
· Magnesy stolarskie?
· Części samochodowe?
· prezent dla mamy
· Czy miał ktoś proble...
· Prezent dla taty
· Kępno.Węzeł kolejowy.
· Friederike Kempner -...

Losowe tematy
· Na wesoło :)
· 20 Stycznia 1945 So...
· Donaborów
· Wystawa zdjec
· GOTTSCHLING - prosz...
Najwyżej oceniane zdjęcie
Zdjęcie miesiąca Kwiecień
Kościół na Pólku widziany znad stawu Brzezisko
Liczba ocen: 1
Punktów: 5
Archiwum
44,391,958 unikalne wizyty