Zobacz temat
 Drukuj temat
Zespoły muzyczne z Kępna
MisiuPtysiu
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 27-02-2009 10:54
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Czy znacie jakieś zespoły (rockowe, reggowe, popowe,bluesowe, metalowe, jazzowe, noisowe, itp) muzyczne z Kępna? Nie tylko te obecnie działające i wywodzące się z Kępna ale i te starsze już nieistniejące a o których pamięć pozostała jeszcze w waszych głowach.
 
voniu
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 27-02-2009 11:05
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

TNT( adres do zdjęcia: http://viewmorepics.myspace.com/index.cfm?fuseaction=viewImage&friendID=279787580&albumID=825631&imageID=5264156 )- całego składu nie pamiętam, ale liderem był ( do wyjazdu do Anglii) Jacek Zaitz, vocal "niejaka" Edyta "Kura", Witek Wołk ( git.rytmiczna), Marek Niechciał(perk.), na basie Zbychu ( mój serdeczny przyjaciel - nazwiska nie pamiętam, hi hi) - reszta mi z głowy uleciała...może ktoś więcej nazwisk pamięta, bo ja mam tylko w głowie twarze...
Ach, już wiem - Zbyszek Kempa!( przepraszam Zbyszku!)

Zespół grał szerokie pasmo muzyczne, ale raczej w okolicach rocka i bluesa.

Przy tylu osobowościach muzycznych doszło do rozpadu, powstał zespół KOKO BAND i później Plaster( z Olą Bojszczak - vocal i Piotrkiem Mamczakiem - harmonijka)

Lider TNT Jacek jest obecnie poważanym muzykiem sesyjnym w Londynie ( grał z M. Jaggerem. Larry Garnerem), że o jego zespole Queen Bee nie wspomnę.
Witek Wołk obecnie jest gitarzystą Andrzeja Cierniewskiego.

Edytowano 12razy, ostatnia edycja 2009-03-01 00:58:05

 
MisiuPtysiu
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 27-02-2009 13:26
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

A oto jeden z bardziej konstruktywnych i kreatywnych zespołów z Kępna:
http://www.myspace.com/zoltarpoland
Co prawda na festynach jeszcze nie grająusmiech
 
efkama
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 27-02-2009 16:12
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

ja dorzucam Armię Zbawienia z lat .... niech się skupię ... 80-tych !!!
 
voniu
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 27-02-2009 16:15
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

No TNT to też lata 80te - bliżej ich końca Wink

No i myślę, że nie ma innego kępińskiego zespołu ( a właściwie muzyków ) o tak bogatych dokonaniach!usmiech

Edytowano 3razy, ostatnia edycja 2009-02-27 17:05:29

 
Slawas
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 27-02-2009 16:18
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

voniu napisał/a:
TNT - całego składu nie pamiętam, ale liderem był ( do wyjazdu do Anglii) Jacek Zajtz, vocal "niejaka" Edyta Kura, Witek Wołk ( git.rytmiczna), Marek Niechciał(perk.), na basie Zbychu ( mój serdeczny przyjaciel - nazwiska nie pamiętam, hi hi) - reszta mi z głowy uleciała...może ktoś więcej nazwisk pamięta, bo ja mam tylko w głowie twarze...
Ach, już wiem - Zbyszek Kempa!( przepraszam Zbyszku!)

Ta "niejaka" Edyta Kura to dokładniej rzecz biorąc Edyta Pietrzykowska, siostra znanego śpiewaka którego fotka gości w jednej z naszych galerii - Dariusza Pietrzykowskiego (http://kepno.socjum.pl/galeria/foto/41/37). A KURA to była jej ksywka usmiech
I z tego co wiem to KURA jest zoną Zaitza. Jeśli się mylę proszę mnie poprawić.
 
efkama
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 27-02-2009 16:19
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Armia Zbawienia raczej początki i to wczesne ;-) i nie neguję znakomitości TNT bo ... nie znam ich poprostu !!! teraz się naraziłam pewnie 1/3 ogółu socjumowiczów Grin
 
voniu
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 27-02-2009 16:29
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Nie poprawiam, bo to prawda, bo to wiadomym jest - stąd cudzysłów. Kura to zrozumie...
 
Slawas
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 27-02-2009 16:46
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

voniu napisał/a:
Nie poprawiam, bo to prawda, bo to wiadomym jest - stąd cudzysłów. Kura to zrozumie...

No tak, ale nie każdy ją zna i pamieta i za parę lat napiszą w książce korzystając z materiałów socjum, że śpiewała Edyta Kura usmiech
 
MisiuPtysiu
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 27-02-2009 16:53
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

A pamiętacie taki zespół jak FRANZ JAGER?
Ktoś zna skład owego bendu?
 
jodla_jodla
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 27-02-2009 17:19
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

myślę,ze Edyta nie pogniewałaby się za "Kurę" , mieszkają z Jackiem w Londynie, nadal rozwijają się muzycznie, ponieważ nie chcę napisać czegoś co mijałoby się z prawdą, postaram się zaprosić ich do dyskusji
 
kempen
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 27-02-2009 19:48
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

chciałem właśnie napisać o Franz'u Jaggerze ale już Mysiu Ptysiu wspomniał, skład jest do ustalenia tylko czasu brak...
 
haneczka27
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 27-02-2009 20:05
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

[quote]voniu napisał/a:
TNT - całego składu nie pamiętam, ale liderem był ( do wyjazdu do Anglii) Jacek Zaitz, vocal Edyta Pietrzykowska- Zaitz, Witek Wołk ( git.rytmiczna), Marek Niechciał(perk.), na basie Zbychu ( mój serdeczny przyjaciel - nazwiska nie pamiętam, hi hi) - reszta mi z głowy uleciała...może ktoś więcej nazwisk pamięta, bo ja mam tylko w głowie twarze...
Ach, już wiem - Zbyszek Kempa!( przepraszam Zbyszku!)

Zespół grał szerokie pasmo muzyczne, ale raczej w okolicach rocka i bluesa ( mieli też przygodę z Dżemem - chyba, że to już za KOKO było?)

Przy tylu osobowościach muzycznych doszło do rozpadu, powstał zespół KOKO BAND i później Plaster( z Olą Bojszczak - vocal i Piotrkiem Mamczakiem - harmonijka)

Lider TNT Jacek jest obecnie poważanym muzykiem sesyjnym w Londynie ( grał z M. Jaggerem. Larry Garnerem - ostatnio widziany na 25-leciu Sławka Wierzcholskiego&Nocnej; Zmiany Bluesa ) Wink
Witek Wołk obecnie jest gitarzystą Andrzeja Cierniewskiego.
 
MisiuPtysiu
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 27-02-2009 20:12
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Był jeszcze taki fajny zespół Yako Tako. Była to jaka mutacja po Franzu Jagerze. Ze starego składu Franza grał tam Darek Miller (perkusja - w mojej skromnej opinii bardzo zdolny chłopak), bracia Solarek (nie mylić z zespołem SOLARusmiechdzidzia i Łukasz) oraz Dawid Jański (gitara). Powstał również swego czasu taki zespół jak GULL (Nowak Paweł - vocal,gitara; Grzegorz Malak - gitara Robert B. - Bass, oraz Viniu czyli Robert Gruszczewski na perkusji.
 
anolipe
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 27-02-2009 20:14
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Mam nawet płytę PLASTRA "o co chodzi" z 1999r. , Witek - dzięki

By dojść do źródła, trzeba płynąć pod prąd.
 
zygfryda
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 27-02-2009 20:40
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Mysle ze w sklad Franz Jaeger wchodzili: Dariusz Miller(gary), Grzegorz Peukert( bas) i Witek Wolk( gitara)
 
kempen
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 27-02-2009 20:43
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

więcej ich było we Franzu chyba, Pała (Herbert) grał na basie?
 
MisiuPtysiu
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 27-02-2009 20:50
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

No i było jeszcze takie zjawisko jak X-stream state. Ale o wymienienie składu się nie pokuszęusmiech bo to z tego co pamiętam to bardzo szybko zmieniający się zespół. Na gitarze na grał tam niejaki Many.
 
sirena32
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 27-02-2009 20:56
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Drodzy Użytkownicy - mam prośbę ,otóżznam osobiście Edytę Pietrzykowską-Zaitz t0 przesympatyczna osoba ,któej Kępno jest zawsze bliskie mimo dzielącej odległości , ale wiem ,że BARDZO nie lubi ksywy ,,Kura" - proszę nie używajcie tej nazwy , tymbardziej że wysłałam Jej link naszej strony i wkrótce będzie naszym użytkownikiem.usmiechusmiechusmiech
 
jodla_jodla
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 27-02-2009 20:59
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Edyto wybacz, nigdy nie odniosłam wrażenia, żebyś nie lubiła tego przezwiska, dlatego pozwoliłam sobie napisać jak wyżej, mam nadzieję, że przez wzgląd na wieloletnią znajomość i "zasiedzenie" w jednej ławce będzie mi wybaczone, pozdrawiam
 
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Monografia Kępna z 1815

Czytaj publikację


bądź pobierz książkę
(ok. 35MB)
Do zobaczenia Efka![0]
Kalendarz

Brak wydarzeń.

Złap nas w sieci NK  FB  BL  TVN24
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Leczenie AMD
· Magnesy stolarskie?
· Części samochodowe?
· prezent dla mamy
· Czy miał ktoś proble...
· Prezent dla taty
· Kępno.Węzeł kolejowy.
· Friederike Kempner -...

Losowe tematy
· Żołnierze Armii Kra...
· Gdzie to jest? tzw....
· Cmentarze ewangelic...
· Borek
· Rozszyfrowywanie rę...
Najwyżej oceniane zdjęcie
Brak głosów w tym miesiącu
44,372,194 unikalne wizyty