Zobacz zdjęcie
Galerie -> RÓŻNE -> HISTORIA KĘPNA I OKOLIC -> Grupa "OTTO" Poprzednie Następne
Ulotka podziemia
Kepno-socjum
zdjęcie udostępnione dzięki uprzejmości p. Ireneusza Turka

Dodane przez: efkama
  Ocena: Brak
Data: 16/05/2012 18:25   Komentarzy: 15
Wymiary: 608 x 912 pikseli   Liczba wyświetleń: 2751
Rozmiar pliku: 247.86kB     
      
   
Komentarze
476 #15 slawomir wieczorek 02/03/2015 23:30   
Kempen, ja nie śledzę napisów na koszulkach ,,Małej Garstki''. Sprawdziłem jednak i masz rację, hasło brzmi Wyższa Szkoła Tępienia Komunizmu a na obwodzie są słowa Wytropić, Osaczyć Zlikwidować. Po pierwsze tępienie komunizmu nie jest tożsame z tępieniem ludzi. Przeinaczyłeś sens słów. Po drugie zapewne wiesz, że polska konstytucja zabrania propagowania komunizmu. Czy przeraża Cię zapis w konstytucji:

Art. 13.
Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu(...)

Zwalczanie komunizmu jest patriotycznym obowiązkiem każdego obywatela, który poważnie bierze sobie do serca polskie prawo. Zwalczając komunizm wykazujemy obywatelską postawę. Chroniąc komunizm (np. symbole, ulice) łamiemy obowiązujące prawo i wykazujemy postawę antypatriotyczną.
6 #14 Dominik Makosch 02/03/2015 22:17   
slawomir wieczorek napisał/a:
Nie ma związku między wynikami ankiety a wypowiedziami moimi czy kogokolwiek innego. Każdy ma swój ugruntowany pogląd. ,,Ludzie boją się'' - nie panikuj bo nie potrzeby

O ile mam jeszcze jakieś wątpliwości co do tej części wypowiedzi, bo może naprawdę masz rację, choć ja uważam, że część Polaków woli mieć komunistów na ulicach niż rządzących, którzy zajmują się wymienianiem tablic, budowaniem pomników czy wyciąganiem PZPR z życiorysu, o tyle stwierdzenie:
slawomir wieczorek napisał/a:
Jeśli chodzi o napisy na koszulkach to niewątpliwie chodzi o Żołnierzy Wyklętych'', których osaczano, tropiono i likwidowano jak dzikie zwierzęta.
to już zupełnie mnie rozbroiło, Sławek Ty się oderwałeś zupełnie już od rzeczywistości. Przecież ta koszulka mówi o wytropieniu, osaczaniu i likwidowaniu komunistów. Czy hasło: Wyższa Szkoła Tępienia Komunizmu - Wytropić, Osaczyć, Zlikwidować mówi o osaczeniu Żołnierzy Wyklętych? Różne bzdury czytałem na stronie ale tutaj przebiłeś wszystko, co do tej pory na stronie się znalazło. Kończ waść, wstydu oszczędź.
476 #13 slawomir wieczorek 02/03/2015 21:30   
Nie ma związku między wynikami ankiety a wypowiedziami moimi czy kogokolwiek innego. Każdy ma swój ugruntowany pogląd. ,,Ludzie boją się'' - nie panikuj bo nie potrzeby Wink.
Jeśli chodzi o napisy na koszulkach to niewątpliwie chodzi o Żołnierzy Wyklętych'', których osaczano, tropiono i likwidowano jak dzikie zwierzęta.
https://www.youtube.com/watch?v=bHXuEyq3EUw
s.
6 #12 Dominik Makosch 02/03/2015 21:13   
Po pierwsze, nie wiem czy zauważyłeś Sławek, że im częściej się wypowiadasz tym popracie dla zmiany nazw ulic maleje. Ludzie się boją.

Po drugie?
bonobo napisał/a:
nosza koszulki znapisem wytropic,osaczyc ,zlikwidowac

No właśnie, co sądzicie o tym, żeby gimnazjaliści nosili takie koszulki? Myślę, co (nie daj Boże kogo) oni mają likwidować?
476 #11 slawomir wieczorek 02/03/2015 21:01   
Rozumiem, że te nasze niegodziwości w historii podajesz jako przeciwieństwo postaw naszych wrogów, którzy zachowywali się szlachetnie i uczciwie. To o czym mówisz było powszechne w tamtych czasach. Śmiem twierdzić, że nasze niegodziwości nie dorównywały tym moskiewskim czy szwedzkim. Postawa, którą proponujesz groziłaby w naszej historii wynarodowieniem. Gdyby nie ta beznadziejna walka podejmowana w czasie zaborów pewnie Polski już by nie było. Gdyby nie ta bezsensowna walka podjęta w czasie wojny przez struktury armii podziemnej a później przez tzw. ,,Żołnierzy Wyklętych'', którym groziła fizyczna zagłada ze strony UB i sowietów, bylibyśmy zgodnie z życzeniem Hanki Sawickiej, Janka Krasickiego, Bolesława Bieruta kolejną republiką sowiecką. Marna ta Twoja propozycja. Mimo wszystko lepiej być jednak wasalem niż niewolnikiem. Jak widać z przeprowadzanej ankiety wielu spośród nas popiera jednak marzenia wymienionych wcześniej komunistów. Smutne.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ankieta
Czy Kopiec im. Józefa Piłsudskiego powinien zostać w Kępnie odbudowany:

Tak
Tak
45% [34 głosy]

Tak, ale patron powinien być inny, związany z Wielkopolską
Tak, ale patron powinien być inny, związany z Wielkopolską
21% [16 głosów]

Nie
Nie
34% [26 głosów]

Ogółem głosów: 76
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 25/12/2018 11:03

Archiwum ankiet
Do zobaczenia Efka![0]
Kalendarz
Złap nas w sieci NK  FB  BL  TVN24
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Dobry dostawca inter...
· Kępno.SP nr.1.
· Sprzątanie po remoncie
· prezent dla mamy
· Nasze zainteresowania
· Poszukuję spodni ;)
· Prezent dla taty
· Osiedle Kopa - pytan...

Losowe tematy
· Bunkier
· Samolot zestrzelony...
· Błahe tematy
· Bukownica
· Królewskie Progimna...
Najwyżej oceniane zdjęcie
Brak głosów w tym miesiącu
27,708,861 unikalne wizyty