Zobacz temat
 Drukuj temat
NASZA STRONA - OPINIE !!!
FALCOX
#81 Drukuj posta
Dodany dnia 22-09-2009 16:25
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

[/quote]
Na stronę trafiłem dzięki pewnej pani która później stała się Administratorem tej strony. Strona jest 'źródłem' bardzo wielu, wielu informacji historycznych oraz bieżących wydarzeń. Pozytywnie wpływa na postęp prac społeczno-socjalnych w wielu miejscach naszego regionu sprzyja nowym znajomościom co osobiście uważam za największą korzyść, lecz jak to bywa w życiu różnice poglądów prowadzą też do sporów,rozłamów oraz .... i innych takich. Fajna ta strona usmiechjpg' alt='Podpis' />
 
PastorKuhn
#82 Drukuj posta
Dodany dnia 02-11-2009 10:03
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Nie wiem, czy zostanę skrytykowany, czy nie ale wczoraj po naszym nabożeństwie pojawiła mi się taka myśl, czy nie warto byłoby robić takiej kroniki pisanej (a może nie ma takiej potrzeby). Są zdjęcia, które wiadomo najwięcej oddają, ale może warto, by zając się również spisywanie np. na forum tego co miało miejsce w życiu stowarzyszenia. Zdaje sobie sprawę z tego, że znowu musi być osoba odpowiedzialna za tę część działalności, ale może warto? jak myślicie?
 
wiedzma-margo
#83 Drukuj posta
Dodany dnia 02-11-2009 10:06
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Mamy kupioną kronikę, kempen ma pisaćWink Ja bym była za nastepujacymi rzeczami na stronie: Gdzies do góry krótki tekst o stronie i społeczności, galerie z naszych akcji i Stowarzyszenia bym przerzuciła na prawo, tam gdzie są fotki z wydarzeń. Można by też przy każdej galeri z akcji krótki opis dodać - np. pod pierwszym zdjęciem.

Edytowano 1raz, ostatnia edycja 2009-11-02 12:46:05


 
PastorKuhn
#84 Drukuj posta
Dodany dnia 02-11-2009 10:57
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

O właśnie o to mi chodziło usmiech
 
wiedzma-margo
#85 Drukuj posta
Dodany dnia 02-11-2009 12:45
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

tak na marginesie, dlaczego aktualne wydarzenia (prawa strona - galerie)nazywają się: "Informacje o społeczności "
 
Pawel90
#86 Drukuj posta
Dodany dnia 02-11-2009 13:09
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Wczoraj stojąc na ulicy słyszałem jak szło dwóch starszych panów i jak jeden drugiemu tłumaczył co to jest za inicjatywa te Kępno socjumusmiech Wyglądali na zachwyconychusmiech
 
Slawas
#87 Drukuj posta
Dodany dnia 02-11-2009 13:14
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

wiedzma-margo napisał/a:
tak na marginesie, dlaczego aktualne wydarzenia (prawa strona - galerie)nazywają się: "Informacje o społeczności "

Słuszna uwaga - już poprawiłem.
 
Mustava
#88 Drukuj posta
Dodany dnia 09-11-2009 22:02
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

melon92 napisał/a:
Strona jest dobra. Spełnia swoje zadanie jako medium informacyjne. Zawiera unikaty jeśli chodzi o zdjęcia, do których inaczej nie dotarłbym. Podobnie jest z innymi informacjami.

Zgadzam się z powyższym i wieloma dalszymi postami, ale czy dane te są odpowiednio zabezpieczone - mam na myśli kopie obrazków, fotografii, tekstów?
Mamy "swoją" kopię danych?
Awaria serwera może się zdarzyć, a skoro serwer jest darmowy to i niebezpieczeństwo utraty dorobku informacji dosyć duża.

Ponadto sam serwis socjum.pl daje dosyć ograniczone możliwości (z tego co się orientuję) - brak przeszukiwania w galeriach (np w opisie zdjęcia , ew. komentarzach), brak stronicowania galerii (przy wejściu w galerię zawierająca dużą ilością fotek szczególnie u osób mających dostęp do internetu od niektórych lokalnych dostawców - różnie to bywa, dostawcy GSM - limit transferu), brak tytułów/opisów fotek w głównej stronie danej galerii, może przydałyby się podgalerie w danej galerii głównej
Ale skoro za darmo.... (chyba)

Sorry, jeżeli problem był poruszany - nie "wpadłem" na niego
 
efkama
#89 Drukuj posta
Dodany dnia 10-11-2009 09:25
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Mustava problem, który poruszasz to jest to co spędza mój sen z powiek a jest co utracić ! Ponad 14 tys. zdjęć no i ważne komentarze wyjaśniające nie jedną historię oraz wpisy na forum ...
 
wiedzma-margo
#90 Drukuj posta
Dodany dnia 10-11-2009 23:05
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

podzielam te lęki ale nie znam się na tym. Jak ktoś mi powie co by potrzeba i za ile, by zabezpieczyć zbiory to pomyślę jak zdobyć na to pieniądze...
 
Slawas
#91 Drukuj posta
Dodany dnia 12-11-2009 16:20
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

wiedzma-margo napisał/a:
podzielam te lęki ale nie znam się na tym. Jak ktoś mi powie co by potrzeba i za ile, by zabezpieczyć zbiory to pomyślę jak zdobyć na to pieniądze...


Zdobędziesz pięciocyfrową kwotę? I to bynajmniej nie z jedynką czy dwójką na początku...
 
sirena32
#92 Drukuj posta
Dodany dnia 22-09-2010 10:27
Awatar

Postów: 388
Data rejestracji: 06.07.10

Odkąd otworzyłam stronę Socjum, tak zafascynowałam się, że moja mama podsumowała - jesteś ostatnio uzależniona od Kępna!
Strona naprawdę jest imponująca, a ludzie wspaniali.
Zarejestrowałam się na nowym serwerze i przez moment żałowałam, że nie na starym, bo nie mogłam zalogować się. Wiem, to wszystko związane z przeprowadzką. Teraz już działa prawidłowo.
Pozwoliłam sobie dopisać kilka komentarzy w Galeriach, mam nadzieję, iż nie głupie a przydatne.
Jeśli można, to mam kilka pytań i uwag:
1) Czy dział Użytkownicy będzie przeniesiony ze starego serwer na nowy?, może nastąpi to dopiero jak wszyscy przerejestrują się?
2) Dlaczego w Galeriach nie ma teraz numeracji zdjęć? Bardzo to utrudnia odszukanie konkretnego, szczególnie przy dużej ich ilości.
3) W Galeriach takich jak "Cmentarze" i "Znani ludzie..." aż prosi się układ alfabetyczny. Uniknie się wtedy rozproszenia zdublowanych zdjęć lub postaci i ułatwi szukanie.
4) W innych Galeriach, zwłaszcza bardzo dużych sugerowałabym uporządkowanie chronologiczne.
5) Jestem pewna, iż taka drobna ""kosmetyka" przyda się Stronie Socjum, ale jeśli nie jest do zaakceptowania, to przepraszam, jest dobrze, bardzo dobrze, wyśmienicie. Gratuluję!
Dużo serdeczności - zofia (edytowane przez Mustava: sądzę, że pełne dane były skierowane tylko do Ciebie sireno, ew. proszęo kontakt)
- TAKI LIST DOSTAŁAM

Edytowane przez Mustava dnia 22-09-2010 11:26
Sirena
 
efkama
#93 Drukuj posta
Dodany dnia 22-09-2010 10:47
Awatar

Postów: 1521
Data rejestracji: 29.06.10

Dziękujemy za miły list i na ten tychmiast spróbuję odpowiedzieć na zadane pytania Wink

1) Czy dział Użytkownicy będzie przeniesiony ze starego serwer na nowy?, może nastąpi to dopiero jak wszyscy przerejestrują się?

Dział użytkownicy istnieje od początku istnienia tej strony (patrz prawy górny boks z profilem). Obecny dział użytkowników jest budowany od podstaw a więc tylko userów TU zalogowanych i nie będą przenoszeni użytkownicy ze starej strony, którzy ponownie się nie zarejestrowali na nowej stronie.

2) Dlaczego w Galeriach nie ma teraz numeracji zdjęć? Bardzo to utrudnia odszukanie konkretnego, szczególnie przy dużej ich ilości.


to jest istotna wskazówka, za którą bardzo dziękujemy i postaramy się o numerację fotek jeśli będzie taka techniczna możliwość.

3) W Galeriach takich jak "Cmentarze" i "Znani ludzie..." aż prosi się układ alfabetyczny. Uniknie się wtedy rozproszenia zdublowanych zdjęć lub postaci i ułatwi szukanie.
4) W innych Galeriach, zwłaszcza bardzo dużych sugerowałabym uporządkowanie chronologiczne.

a ten problem jest już w trakcie rozwiązywania usmiech

5) Jestem pewna, iż taka drobna ""kosmetyka" przyda się Stronie Socjum


oj przyda się przyda usmiech to przecież właśnie użytkownicy tą stronę budują i tego typu wskazówki są bardzo pomocne więc niniejszym dziękuję bardzo za w/w sugestie.

Pozdrawiam serdecznie
Ewa

Edytowane przez efkama dnia 22-09-2010 10:49
 
http://kepnosocjum.pl
Mustava
#94 Drukuj posta
Dodany dnia 22-09-2010 11:27
Awatar

Postów: 1737
Data rejestracji: 28.05.10

efkama juz wstępnie odpowiedziała, ja dodam:

2) Dlaczego w Galeriach nie ma teraz numeracji zdjęć? Bardzo to utrudnia odszukanie konkretnego, szczególnie przy dużej ich ilości.

Czy chodzi np 1/23 (które zdjęcie z ilu w galerii)?
Jeżeli tak postaramy się niebawem to wprowadzić w czyn Wink


3) W Galeriach takich jak "Cmentarze" i "Znani ludzie..." aż prosi się układ alfabetyczny. Uniknie się wtedy rozproszenia zdublowanych zdjęć lub postaci i ułatwi szukanie.

Alfabetyczny wg tytułu fotki?


4) W innych Galeriach, zwłaszcza bardzo dużych sugerowałabym uporządkowanie chronologiczne.

Czyli rozumiem, że wg czasu dodania fotki.
Niestety na obecną chwilę nie ma możliwości wyboru sortowania oddzielnie dla różnych galerii - jeden rodzaj dla wszystkich.

Na socjum.pl jest sortowanie wg czasu dodania zdjęcia - najświeższe na samym końcu

Niebawem postaramy się zdecydować się na określony sposób sortowania, w dalszej przyszłości spróbujemy dorobić opcję wyboru rodzaju sortowania przez samego użytkownika.


5) Jestem pewna, iż taka drobna ""kosmetyka" przyda się Stronie Socjum, ale jeśli nie jest do zaakceptowania, to przepraszam, jest dobrze, bardzo dobrze, wyśmienicie. Gratuluję!

Grin
Dziękujemy za wszelkie uwagi i sugestie.
Nie ma za co przepraszać, jako społeczność tworzymy razem nasz wizerunek,a więc masz pełne prawo wypowiedzieć swoja opinię i uwagi.
Pozostało nam jeszcze wiele problemów (związanych z działaniem serwisu) do rozwiązania ale staramy się na bieżąco (w miarę wolnego czasu) wprowadzać zmiany mające na celu aby strona była jak najbardziej przyjazna użytkownikom.

Dużo serdeczności - zofia
usmiech
I wzajemnie - Mustava
 
melon92
#95 Drukuj posta
Dodany dnia 03-11-2010 08:35
Awatar

Postów: 335
Data rejestracji: 10.08.10

Przez ostanie kilka miesięcy wiele się zmieniło w naszej socjumowej rodzinie. Nowy serwer, nowa domena, sformalizowanie spraw związanych z posiadaniem praw do tego wszystkiego. Jeszcze nie tak dawno zastanawialiśmy się, w którą stronę powinniśmy dalej skierować swoją aktywność. Dwa ostatnie wydarzenia tj. prelekcje z koncertem "HAGADY" i nabożeństwo ekumeniczne pokazały, że organizacyjnie jesteśmy już dość sprawni i nawet drobne potknięcia i niepowodzenia nie są w stanie pokrzyżować naszych planów.
Wyszliśmy również z pewnej strefy anonimowości: wirtualne awatary to w realu konkretne osoby. Frekwencja na koncercie i nabożeństwie świadczy, że, oczywiście określone grupy społeczne, nie przechodzą obojętnie obok naszych działań.
To wszystko cieszy, ale nie chciałbym abyśmy popadli w samozachwyt i stracili tę czujność, która niejednokrotnie zawracała nas na właściwe tory. No i abyśmy nigdy nie zapomnieli, że wszystko zaczęło się od www.kepno.socjum.pl .
Ludzie przychodzą, odchodzą, przechodzą, wracają, znów odchodzą. To normalny proces poszukiwań. Niech zatem nasza strona wciąż pozostanie dla niektórych domem, dla innych jedynie przystankiem w wędrówce, jeszcze dla innych zbędnym i niepotrzebnym siedziskiem wariatów i szaleńców.
Kurde, ale mi się napisało cwaniak !
 
Slawas
#96 Drukuj posta
Dodany dnia 03-11-2010 08:38
Postów: 42
Data rejestracji: 13.07.10

Grin

http://slawek.co
 
http://malgorzatas.pl
efkama
#97 Drukuj posta
Dodany dnia 03-11-2010 08:57
Awatar

Postów: 1521
Data rejestracji: 29.06.10

melon92 napisał/a:
Kurde, ale mi się napisało

ale jak pięknie usmiech
 
http://kepnosocjum.pl
wiedzma-margo
#98 Drukuj posta
Dodany dnia 03-11-2010 10:55
Awatar

Postów: 191
Data rejestracji: 18.08.10

piknie Melon Grin Niechaj strona nam rozkwita i służy całej społeczności Kępna i Okolic kokok
 
kasiami
#99 Drukuj posta
Dodany dnia 03-11-2010 11:02
Awatar

Postów: 53
Data rejestracji: 05.09.10

piękne podsumowanie,Melon oklaski
 
efkama
Dodany dnia 02-12-2010 12:24
Awatar

Postów: 1521
Data rejestracji: 29.06.10

Najnowsza opinia z facebook-u usmiech

Witam,Chciałabym podziękować Wam za Wasz profil. w Kępnie juz od dłuższego czasu nie mieszkam i niestety za rzadko tam bywam, jednak dzięki fotografiom mogę wiele przeżyć na nowo!!! DZIĘKI!! Pozdrawiam
K.P.


 
http://kepnosocjum.pl
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Monografia Kępna z 1815

Czytaj publikację


bądź pobierz książkę
(ok. 35MB)
Do zobaczenia Efka![0]
Kalendarz

Brak wydarzeń.

Złap nas w sieci NK  FB  BL  TVN24
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Leczenie AMD
· Magnesy stolarskie?
· Części samochodowe?
· prezent dla mamy
· Czy miał ktoś proble...
· Prezent dla taty
· Kępno.Węzeł kolejowy.
· Friederike Kempner -...

Losowe tematy
· Identyfikacja poczt...
· Kochłowy
· LO Kępno absolwenci...
· książka jana rossa ...
· Kępno i powiat kępi...
Najwyżej oceniane zdjęcie
Zdjęcie miesiąca Kwiecień
Józef Gomoliński z Kozy Wielkiej, powstaniec wielkopolski z żoną Marianną
Liczba ocen: 1
Punktów: 5
Archiwum
44,388,852 unikalne wizyty