Zobacz temat
 Drukuj temat
Piaskownice w Kępnie
wiedzma-margo
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 05-10-2010 17:32
Awatar

Postów: 191
Data rejestracji: 18.08.10

http://www.emetro.pl/emetro/1,85648,8408907,Zostawcie_dzieciom_piaskownice_.html
W nawiązaniu do artykułu powyżej pytam się, gdzie są piaskownice dla dzieci na spółdzielczych placach zabaw w Kępnie? W przedszkolach raczej są, przynajmniej w Przedszkolu Sióstr. Na placu zabaw koło szpitala i na Os. Przemysława też.

Temat piaskownic był zawsze dla mnie tematem drażliwym. Miasto wymienia w nich piasek RAZ NA ROK w okolicach maja. W kwietniu dzieci bawiły się w garstce pyłu, lub raczej sproszkowanej psiej kupie. Podobnie jesienią. Czy Sanepid kiedyś to sprawdził - nie wiem.

Rozumiem, że to że piasek trzeba wymieniać częściej , piaskownice zakrywać na noc i ogrodzić, było powodem, by je zlikwidować na osiedlach. Tak najprościej, najłatwiej, najtaniej, choć kosztem DZIECI Angry . Rozumiem też, że istnieją tematy ważniejsze niż psie i kocie odchody w piasku, który zjadają dzieci. Lub to, że nie mają się gdzie bezpiecznie bawić.

Jak porównamy nasze plac zabaw np do Ostrowa to naprawdę mamy biedę. Szkoda tych naszych maluchów zalamka
 
macieeeko
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 05-10-2010 18:23
Postów: 73
Data rejestracji: 05.09.10

ale jak tak patrze na osiedlowe place zabaw, to gdy bylem w wieku zabawowym, bylo nas 3x wiecej, teraz rodzice dzieci tez mniej puszczaja, a na placach tylko cwaniaczki pija i pala usmiech
 
wiedzma-margo
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 05-10-2010 19:05
Awatar

Postów: 191
Data rejestracji: 18.08.10

wiesz, takiego malucha co w piachu lubi siedzieć i tak samego nie puścisz. Nawet w ciągu dnia te najmłodsze dzieciaczki nie mają co robić na placach - na zjeżdżalnie i huśtawki i drabinki są za małe, a bujaczki przeważnie "barany" wieczorem rozwalą. Co do cwaniaczków byłaby na to rada - ogrodzić place zabaw tak jak to jest np w Warszawie, zamknąć wieczorem bramę, a jak któryś tam wejdzie - dać mu mandat.
 
macieeeko
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 05-10-2010 20:53
Postów: 73
Data rejestracji: 05.09.10

u mnie, tzn bardziej na spoldzielczej, ale tam sie wychowalem sa drabinki na tyle duze, za ja spokojnie je obsluze i wszystko metalowe, nie ma jak rozwalic usmiech Fajnie bylo kiedys w piaskownicach, najmilsze lata dziecinstwa usmiech
 
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Monografia Kępna z 1815

Czytaj publikację


bądź pobierz książkę
(ok. 35MB)
Do zobaczenia Efka![0]
Kalendarz

Brak wydarzeń.

Złap nas w sieci NK  FB  BL  TVN24
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Leczenie AMD
· Magnesy stolarskie?
· Części samochodowe?
· prezent dla mamy
· Czy miał ktoś proble...
· Prezent dla taty
· Kępno.Węzeł kolejowy.
· Friederike Kempner -...

Losowe tematy
· Społeczność tygodni...
· Olimp (Organizacja)
· MIELĘCIN szkic geog...
· ANKIETA
· Legenda o Kierznie
Najwyżej oceniane zdjęcie
Brak głosów w tym miesiącu
44,372,795 unikalne wizyty