Zobacz temat
www.kepnosocjum.pl :: Kępno i okolice :: POSZUKIWANIA
 Drukuj temat
Wrak
Pawel90
#41 Drukuj posta
Dodany dnia 12-06-2009 19:52
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Najgorsze dla nas właśnie jest to, że są różne lokalizacje, nikt nie jest w stanie jednej dobrej podać... A według mnie, lepiej niech już ten pojazd trafi do tych obcokrajowców niż gdyby miał stać i niszczeć... Rozumiem jednak co Pan miał zamiar przekazać w swojej wypowiedzi - że żałuje Pan ze np państwo nasze się tym nie zajmie.

Macieko - T-34 - sami się smialiśmy z rok temu że chodzą tanio jak barszcz bo jest ich tyle...Wink
 
straz22
#42 Drukuj posta
Dodany dnia 12-06-2009 20:56
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Paweł jeżeli będziemy mieć dokładną pozycje wraku i będzie potrzebny Archeolog to wal do mnie dzwonie do znajomej i wszystkie pozwolenia na prowadzenie wykopalisk itd załatwioneusmiech

Edytowano 1raz, ostatnia edycja 2009-06-12 20:56:32




Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. Strażak to nie zawód...To sposób na życie...
 
Pawel90
#43 Drukuj posta
Dodany dnia 13-06-2009 09:10
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

No właśnie, najpierw trzeba wiedzieć gdzie, co i czy coś wogóle jest... Ale jak coś to znajomości mogą się przydać...Wink
 
Macieeeko
#44 Drukuj posta
Dodany dnia 13-06-2009 09:56
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Wniosek sprawdzamy wszystkie lokalizacje, prawdopodobne, te ... też. Jeszcze pare własnych, które postaramy się wymyślić ( tu się może ta moja mapka przydać, paweł i straż wiedzą o co chodzi). W końcu dorwiemy pancerniaka, śmiałbym się gdyby tu jakiś amerykański czołg leżał( cuda się zdarzają Grin). Życze nam wszystkim powodzenia w dalszych poszukiwaniach!

aha...
 
Pawel90
#45 Drukuj posta
Dodany dnia 13-06-2009 14:52
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Maciek - dlaczego cuda? Konwoje do Murmańska nie pływały?usmiech Ruski przecież posiadali na stanie amerykański sprzęt, począwszy od Jeepów i Studebakerów na Grantach i Shermanach M4A2 kończąc. Musielibyśmy najpierw uporządkowa dokładnie nasze informacje i wtedy kombinowac.

Ja niedawno z jednym gościem gadałem to mi opowiadał że w jednym miejscu leży 30(!) wraków... Ludzie mają filmy...Grin
 
Macieeeko
#46 Drukuj posta
Dodany dnia 13-06-2009 15:02
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Racja, mieli sprzęt z USA, ale wątpie, żeby rzucili go do walki akurat w okolicach kępna, i jak już to to właśnie willis jeep. Nie wierze w czołg USA w Kępnie, to by szybko poszło raczej, a na pewno prędzej niż t34. Wciąż mam nadzieję, że to jednak jest panthera, tygrysek albo jakiś niszczyciel w naszych okolicach pochowany Wink

30 wraków! hhahahhahahhahahahahahahahahha! On Kępno z el Alamein pomylił chyba Grin. Gościu chyba pod Stalingradem mieszka Grin

Edytowano 1raz, ostatnia edycja 2009-06-13 15:07:25




aha...
 
Pawel90
#47 Drukuj posta
Dodany dnia 13-06-2009 15:11
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Maciek - nie zdziw się jak się okaże że to jest jakiś messer lub jaczek... Bo o samolocie Ryczyn wspominał.
Po Armii Czerwonej nie spodziewaj się zbytniej logiki.. Dla nich ten Sherman to było takie samo żelastwo jak Kaczor... To miało jecha i strzelac i ważne że miało oznaczenia Armii Czerwonej. Fakt faktem nikt w żadnych zapiskach nie wspominał że mogły tu byc np Shermany, jednak zauważ że dla ludności i żołnierzy każdy niemiecki czołg to był tygrys lub pantera (gdyby reich ich tyle miał to oni by tą wojnę wygrali...) a każdy ruski czołg to był T-34...
 
Macieeeko
#48 Drukuj posta
Dodany dnia 13-06-2009 18:50
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

w sumie bym się z samolotu nie cieszył bo to by było:
1. ... zdemolowane
2. ... zardzewiałe
3. Pewnie został by tlyko popalony pancerz, albo gdyby do wybuchu doszło byśmy w okolicy 2km od szkieletu szukali pancerza.

aha...
 
Ryczyn
#49 Drukuj posta
Dodany dnia 14-06-2009 02:43
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Aluminium nie rdzewieje...
No chyba, że to "płucienniak" był..
Wg relacji załoga przeżyła lądowanie.

Edytowano 1raz, ostatnia edycja 2009-06-14 02:44:23




Poszukiwać, odkrywać, eksplorować, zdobywać.
 
straz22
#50 Drukuj posta
Dodany dnia 14-06-2009 20:53
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Otóż to trzeba by się spotkać i na kartce spisać pozycje i wyrzucić te mało prawdopodobne tak jak np. Ostatno usłyszałem że wrak Panterki jest na Kępińskim Rynku xD

Edytowano 1raz, ostatnia edycja 2009-06-14 20:53:49




Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. Strażak to nie zawód...To sposób na życie...
 
Pawel90
#51 Drukuj posta
Dodany dnia 15-06-2009 15:50
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Paweł - skąd Ty wziąłeś tą panterę na rynku?Grin Ja słyszałem głosy że tm niby na rynku dwa rozbite pojazdy stały, ale to tylko w 1945 roku... No ale żeby pod ziemią...Grin ciekawe, ciekaweWink

Chociaż może Cie to zainteresuje Paweł - niemcy budowali z braku laku takie podziemne schrony, a na ich szczycie lekko ponad ziemię wystawały całe wieżyczki od Panter. Ale tutaj nie ma mowy o czymkolwiek takimusmiech
 
Macieeeko
#52 Drukuj posta
Dodany dnia 15-06-2009 17:03
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Załoga to mocne chłopaki były, skoro tak. A te Pantery to uuuuuuu... Apropo tych samolocików to najszybciej jednak znajdziemy czołg, chodź znając życie za 2 miesiące będziemy kopać samolo i wszyscy sie bedą ze mnie śmiać Grin

aha...
 
Pawel90
#53 Drukuj posta
Dodany dnia 16-06-2009 22:09
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Czy to będzie wrak czołgu, czy wrak samolotu - to będzie nasz kępiński wrakusmiech

Taki mały off top - właśnie kończę dioramkę przedstawiającą T-34/85 który mija tabliczkę KEMPEN. Jak skończę i przerobię zdjęcie to może i do jakiejś galerii się nadausmiech
 
Macieeeko
#54 Drukuj posta
Dodany dnia 17-06-2009 23:21
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Mam nadzieję, że tym razem jako pierwszy ujrze tę dioramkę Wink, choć jedną Grin Ja bym chciał w sumie to dywizję pancerną, naszą kępińską dywizję pancerną Grin

aha...
 
Pawel90
#55 Drukuj posta
Dodany dnia 18-06-2009 16:07
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Mi jeden wrak wystarczy, nie musi być cała dywizja z zapleczem itpusmiech

Co do dioramki - jest na stronce jej zdjęcie

Pozdrawiam
 
anp48
#56 Drukuj posta
Dodany dnia 19-06-2009 02:14
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Nie przypominam sobie aby w Kepnie strażacy mieli OPLA BLITZA.U nas królowały "starciaki" i jeden dostojny MAGIRUS ukazujący się tylko na pochodach 1-majowych.
Wydaje mi się,że baranowska straż w latach 50-tych miała BLITZA a także konne wozy bojowe.



Podpis
 
straz22
#57 Drukuj posta
Dodany dnia 19-06-2009 07:46
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

OSP Kępno posiadało Opla którego przekazali chyba Rychtalowi nie jestem pewienusmiech

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. Strażak to nie zawód...To sposób na życie...
 
Ryczyn
#58 Drukuj posta
Dodany dnia 19-06-2009 08:59
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Chyba jednak nie posiadało Blitza. Spytałem prezesa usmiech.
Za to Magirus "bujał" ostatnio po mieście. No i jedzie na zlot zabytków w najbliższym czasie.

Poszukiwać, odkrywać, eksplorować, zdobywać.
 
Pawel90
#59 Drukuj posta
Dodany dnia 19-06-2009 11:06
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Kępno posiadało Opla Blitza późnej serii produkcyjnej, posiadającą drewnianą zamiast metalowej kabinę kierowcy; później został ten pojazd przekazany do OSP w Trębaczowie. A "sikawka" niedawno mi się śniłaGrin

Edytowano 1raz, ostatnia edycja 2009-06-19 11:07:25

 
Macieeeko
#60 Drukuj posta
Dodany dnia 22-06-2009 08:58
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Z tymi sikawkami to lepiej jednak uważaj, bo przedawkujesz i jeszcze ci się będzie coś gorszego śnić. Zdjęcia już masz, jeżeli jakaś pomoc będzie potrzebna przy konstrukcji modelu, możesz na mnie liczyć Grin

aha...
 
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Monografia Kępna z 1815

Czytaj publikację


bądź pobierz książkę
(ok. 35MB)
Do zobaczenia Efka![0]
Kalendarz

Brak wydarzeń.

Złap nas w sieci NK  FB  BL  TVN24
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Leczenie AMD
· Magnesy stolarskie?
· Części samochodowe?
· prezent dla mamy
· Czy miał ktoś proble...
· Prezent dla taty
· Kępno.Węzeł kolejowy.
· Friederike Kempner -...

Losowe tematy
· O człowieku, którem...
· Wieruszów-pobór do ...
· Ks. Stanisław Hundt...
· M.M FESTIVAL
· POEZJA ZIEMI KĘPIŃS...
Najwyżej oceniane zdjęcie
Zdjęcie miesiąca Kwiecień
Kościół na Pólku widziany znad stawu Brzezisko
Liczba ocen: 1
Punktów: 5
Archiwum
44,400,559 unikalne wizyty