Zobacz temat
 Drukuj temat
JEŚLI SPACER PO KĘPNIE TO GDZIE ...
efkama
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 22-12-2008 21:24
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

jeśli już macie ochotę sobie pospacerować... tak dla rozluźnienia, relaksu, to jakie zakątki Kępna wybieracie ???
 
kempen
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 22-12-2008 21:28
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

zakątki mogą być prawie każde, może potem to sprecyzuję, ale najważniejszy jest chyba czas - tzn - jak kto lubi, ale jak mam się co chwila kłaniać przechodniom to dzięki. Pierwsze co mi przychodzi to oczywiście kamsiada czyli kamczatka, stamtąd, spod synagogi blisko do obu kościołów a ze św Marcina do parku. My, tu pogłaszczę Cię Efkama, za młodu, wieczorami spacerowaliśmy po bocznych uliczkach Baranowa.
 
efkama
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 22-12-2008 21:34
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

ja za młodu nie wiedziałam nawet, że jest coś takiego jak Baranów ;-) a uliczki i owszem zaliczało się ale to w Kępnie własnie ... dawno nie spacerowałam po Kępnie ... moje kępińskie spacery ograniczają się do zajechania wozem pod mamci dom i tyle ... latem zaliczam ogródki działkowe i krótkie spaerki w okolicy kopca nad samicą, jeśli chodzi o Baranów ... żadnych uliczek ;-))) tutaj też są fajne łąki (i bołek ale to pewnie nikt nie wie co to i gdzie to:hahausmiechz tym, że nowoczesne budownictwo coraz bardziej wcina się w ich głąb a szkoda ... ale miało być o Kępnie a nie o Baranowie ;-)
 
kempen
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 22-12-2008 21:43
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

nie będzie o Kępnie teraz, proponuję opracowanie szlaku pieszego śladem (torem) kolei Namysłowskiej, jak miałem 24 lata to go opracowałem, w połowie nawet przeszedłem, problem w tym, że trzeba go rozbić na dwa dni z noclegiem w Lasach Rychtalskich Grin, ale można by się rozbić pod leśniczówką Wesoła, która ma swoje miejsce w historii regionu. To byłby szlak pod imieniem naszej stronyGrin sama frajda naprawdę!
 
efkama
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 22-12-2008 21:48
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

aż ci z zachwytu kliknęłam POMÓGŁ ;-))) kolejne nasze wspólne marzenie ... już nas widzę całą bandą w tych rychtalskich lasach na noclegu GrinGrinGrinGrinGrinGrinGrinGrinGrinGrinGrinGrinGrinGrinGrinGrinGrinGrinGrinGrinGrinGrinGrinGrinGrinGrinGrinGrinGrin
 
Slawas
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 22-12-2008 21:52
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

I to będzie pierwszy i ostatni nocleg w tych lasach Grin
 
efkama
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 22-12-2008 22:05
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Slawas napisał/a:
I to będzie pierwszy i ostatni nocleg w tych lasach Grin


czy możesz uściślić co masz na myśli ?


żartuję , lepiej nic nie uzasadniaj ;-)
 
Slawas
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 22-12-2008 22:13
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

No wiesz - "już nas widzę całą bandą w tych rychtalskich lasach na noclegu" - wiesz do czego zdolna jest banda Wink
 
kempen
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 22-12-2008 22:16
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

jak będzie Tyskie to ja idę nawet do Namysłowa
 
efkama
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 22-12-2008 22:19
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

po głębszym zastanowieniu stwierdzam, że kempen powinien nam przedstawić więcej szczegółów ... jak ta trasa ma wyglądać dokładniej ? oprócz tego że będziemy się dzielnie wspinać po schodach podkładów szynowych (czy jak to się zwie) i dzielnie będziemy szablą i mieczem torować sobie drogę w tych nieprzepastnych chaszczach jakimi tory obrodziły ostatnio i tak aż do rychtalskich lasów gdzie to ma być nasz sławetny już nocleg to jakie jeszcze atrakcje nas czekają ;-)))
 
efkama
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 22-12-2008 22:21
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

kempen napisał/a:
jak będzie Tyskie to ja idę nawet do Namysłowa


no to ja szarlotkę proszę i nawet nową linię od Namysłowa w kierunku na Kluczbork utworzę ;-)))
 
Slawas
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 22-12-2008 22:25
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

No tak, biorąc pod uwagę chaszcze, to dwa noclegi trzeba będzie zrobić Grin
 
efkama
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 22-12-2008 22:32
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

musiałam się chwilę zastanowić o co ci Slawas z tymi dwoma noclegami chodzi ??? tylko dwie osoby zasłużą na spanie ? a jeśli tak to kto i na jakiej podstawie dokonasz selekcji ;-) ale już załapałam ! i doszłam do wniosku, że ja to nie tylko dwa wtedy będę potrzebowała ! obawiam się, że do końca życia błąkałabym się biedna po tych rychtalskich lasach bo mąż by mnie do domu już napewno nie wpuścił GrinGrinGrinGrinGrinGrinGrinGrinGrinGrinGrin
 
kempen
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 22-12-2008 22:37
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

co Ty masz Efkama z tą szarlotką, to jest jakiś alkohol?
 
Slawas
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 22-12-2008 22:40
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

kempen napisał/a:
co Ty masz Efkama z tą szarlotką, to jest jakiś alkohol?

Buahahahahaha, dobre Wink)))

Z dwoma noclegami efkama, to mi o dwie noce chodziło usmiech) Dla całej bandy usmiech
Ale się uśmialem teraz Wink))))))
 
mikehopfen
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 22-12-2008 22:42
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

Slawas napisał/a:
I to będzie pierwszy i ostatni nocleg w tych lasach Grin



A już myślałem że tam są jakieś niedźwiedzie czy cośGrinGrinGrinGrin
 
efkama
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 22-12-2008 22:45
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

mikehopfen napisał/a:
Slawas napisał/a:
I to będzie pierwszy i ostatni nocleg w tych lasach Grin



A już myślałem że tam są jakieś niedźwiedzie czy cośGrinGrinGrinGrin


a bo to wiadomo ... może i są Grin

a szarlotka to poprostu żubrówka z jabłkiem Grin
 
Slawas
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 22-12-2008 22:45
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

mikehopfen napisał/a:

A już myślałem że tam są jakieś niedźwiedzie czy cośGrinGrinGrinGrin

Nawet jeśli są, to przy bandzie zwieją Wink A leśniczy zakaże wstępu do lasu Grin
 
Slawas
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 22-12-2008 22:46
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

efkama napisał/a:


a szarlotka to poprostu żubrówka z jabłkiem Grin


Aaaaaa, w tym sensie szarlotka Wink

Edytowano 2razy, ostatnia edycja 2008-12-22 22:47:30


 
efkama
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 22-12-2008 22:56
Postów:
Data rejestracji: 01.01.70

nio ... tylko w tym sensie ;-)

reasumując :
chciałam się dowiedzieć jakie romantyczne, uspokajająco-relaksujące miejsca Kępna polecicie mi na spacer i dowiedziałam się, że :
- najlepiej zacząć od ciemnych uliczek w Baranowie ale kierując się ku najbliższemu torowisku linii Kępno - Namysłów ! po ciężkiej walce z chaszczami i co gorsza niedźwiedziami dotrę ku mojej rozkoszy czyli rychtalskich lasów ! tam czeka na mnie zgrzewka Tyskiego a jak będę grzeczna to jakaś szarlotka się znajdzie, ale to nie koniec przygody ! trzeba będzie walczyć o miejsce noclegowe bo są tylko dwa ! mam nadzieję, że na te miejsce załapię się ja i ... leśniczy ;-) później szablę w dłoń i biegiem za kempenem dalej w drogę bo on ma ochotę dotrzeć aż do Namysłowa no to ktoś mu tą drogę torować musi ;-) a jak się już wprawię w tym torowaniu to podłużę nieco te tory aż do Kluczborka Grin
tylko ciągle nie wiem w którym momencie i gdzie tu się zaczyna ten mój spacer po Kępnie GrinGrinGrinGrinGrinGrinGrinGrinGrin
 
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Monografia Kępna z 1815

Czytaj publikację


bądź pobierz książkę
(ok. 35MB)
Do zobaczenia Efka![0]
Kalendarz

Brak wydarzeń.

Złap nas w sieci NK  FB  BL  TVN24
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Leczenie AMD
· Magnesy stolarskie?
· Części samochodowe?
· prezent dla mamy
· Czy miał ktoś proble...
· Prezent dla taty
· Kępno.Węzeł kolejowy.
· Friederike Kempner -...

Losowe tematy
· Lipie gm Łęka Opato...
· Kuźnica Trzcińska
· Zaraza w Kepnie 1710r.
· Cmentarze ewangelic...
· Kierzenko i okolice
Najwyżej oceniane zdjęcie
Zdjęcie miesiąca Kwiecień
Kościół na Pólku widziany znad stawu Brzezisko
Liczba ocen: 1
Punktów: 5
Archiwum
44,399,306 unikalne wizyty